ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Największa impreza branży biotechnologicznej w Europie Środkowej

Bio Forum 20093 czerwca startuje w Łodzi największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej - BioForum 2009. Liczby mówią same za siebie - ponad 500 przedstawicieli branży z 10 krajów, reprezentujących 70 czołowych firm i instytucji regionu z sektora biotech&pharma, którzy przedstawią najnowsze wyniki 85 prac badawczo-rozwojowych.

Zakres tematyczny prezentowanych badań jest ogromny: od innowacyjnych technik walki z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nowotwory, cukrzyca, Parkinson, poprzez najnowsze osiągnięcia w kosmetologii, możliwości wytwarzania biopaliw ze… słomy czy metody do szybkiego i skutecznego oczyszczania wód i gleby na przykład wokół stacji benzynowych czy zakładów petrochemicznych.

Po raz pierwszy w Europie Środkowej, na wzór podobnych imprez organizowanych w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych, BioForum 2009 daje uczestnikom możliwość dwustronnych spotkań biznesowych. Impreza będzie także niepowtarzalną okazją zgłębienia wiedzy podczas serii wykładów prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów z zakresu finansowania i prowadzenia badań oraz firm biotechnologicznych.

Zapraszamy również na konferencję prasową pt. Polska - lider czy outsider Europy Środkowej. Szanse i bariery rozwoju biotechnologii, którą zaplanowano w drugim dniu BioForum 2009 (czwartek) o godzinie 11.30. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz centralnych, samorządowych oraz czołowych polskich firm biotechnologicznych i instytucji badawczo-rozwojowych.

BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w hotelu andel*s w Łodzi przy ul. Ogrodowej 17. Więcej informacji i szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie: www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.