ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Liderzy Środkowoeuropejskiej Biotechnologii wyłonieni podczas BioForum 2011

Bio Forum 2009W dniach 11-12 maja 2011, na Środkowoeuropejskich Targach Biotechnologii i Innowacyjnej BioGospodarki - BioForum 2011, odbędzie się rozstrzygnięcie Konkursu Masters of Innovation. To nieodłączny element BioForum, w którym uczestniczą najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa sektora biotech.

Celem konkursu jest wyeksponowanie tych firm biotechnologicznych Europy Środkowej, które przodują w innowacyjności, m.in. poprzez realizację ambitnych projektów badawczo-rozwojowych. Istotne jest również, czy firmy te są w stanie, i z jakim skutkiem skomercjalizować projekty. Zadaniem konkursu jest wyłonienie prawdziwego lidera sektora biotechnologii naszego Regionu - mówi pomysłodawca i organizator konkursu Tadeusz Pietrucha, prezes Bio-Tech Consulting.

Potencjał projektów B+R firm, jak i same firmy będą oceniane przez międzynarodową komisję, w skład której wchodzą eksperci zarówno z firm ze świata biznesu (Deloitte) jak i z innowacyjnych centrów transferu technologii (JIC South Moravian Innovation Centre). Głównym kryterium oceny są wspomniana już innowacyjność projektów badawczo rozwojowych. Dodatkowym atutem firm, który będzie brany pod uwagę, jest model biznesowy, czyli m.in. to w jaki sposób i jak skutecznie firma pozyskuje kapitał służący finansowaniu badań i projektów badawczo rozwojowych oraz wdrożeniowych.

Zwycięska firma zostanie wyróżniona wręczeniem specjalnie na rzecz konkursu zaprojektowanej statuetki w obecności mediów. Jest to już druga edycja tego konkursu. Laureatami poprzedniej zostali: Celon Pharma (Polska), Proteon Pharmaceuticals (Polska), LentiKats (Republika Czeska).

BioForum 2011 to wydarzenie o strategicznym charakterze dla inwestorów z sektora biobiznesu. W czasie tej dwudniowej imprezy można spotkać najciekawsze firmy biotechnologiczne z takich krajów jak Polska, Czechy, Węgry, Litwa , Łotwa, Estonia. To właśnie przyciąga inwestorów szukających nowych, atrakcyjnych projektów inwestycyjnych, dzielących wraz z właścicielami firm biotechnologicznych pasję tworzenia nowych, odważnych przedsięwzięć biznesowych. Organizatorem Targów BioForum jest firma Bio-Tech Consulting z Łodzi, która posiada ogromne doświadczenie w ewaluacji i wycenie biotechnologicznych projektów badawczo rozwojowych oraz ich komercjalizacji.

Nadchodząca edycja BioForum 2011 Central European Business Forum of Biotechnology & Innovative BioEconomy odbędzie się w dniach 11-12 maja 2011 w Centrum Konferencyjno – Biznesowym hotelu andels w Łodzi.