ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konferencja BIO Biznes Finanse Innowacje 2008

BIO Biznes Finanse Innowacje 200826-27 kwietnia 2008 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji "BIO - Biznes Finanse Innowacje".

To nowatorskie przedsięwzięcie promujące wymianę informacji i transfer rozwiązań innowacyjnych oraz przedsiębiorczość w środowisku ambitnych studentów i młodych pracowników naukowych uzyskało. Celem wydarzenia jest szkolenie i wspieranie wszystkich pragnących w przyszłości oprzeć swoją karierę o komercjalizację pracy badawczej oraz chcących tworzyć inicjatywy związane z biotechnologią, chemią, farmacją lub medycyną.

Tegoroczna edycja została podzielona na następujące bloki tematyczne:
* Droga do sukcesu w biobiznesie – przedstawienie firm cieszących się wysokim prestiżem, ukazanie historii początków działalności przez ich założycieli/przedstawicieli.
* Finansowanie działalności gospodarczej – przedstawienie funduszy europejskich (7PR, program Marie Curie) jako źródła wsparcia dla rozwoju innowacji.
* Przedsiębiorczość akademicka w rozwoju nowych technologii – zakładanie firm przy uczelniach.
* Ochrona własności intelektualnej oraz patentowanie wynalazków – jak prawnie zabezpieczyć własne pomysły.

Po wielkim sukcesie zeszłorocznego przedsięwzięcia ponownie organizujemy ogólnopolską konferencję. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kreatywnych i otwartych przyszłych przedsiębiorców z nadzieją, iż udział w tym wydarzeniu stanie się motywacją do realizacji własnych pomysłów na rozwój innowacyjnej działalności.

Więcej na www.bioinnowacje.pl

Aktualizacja: 31 marzec 2008
Aktualny program konferencji "BIO Biznes Finanse Innowacje" można już znaleźć pod adresem http://bioinnowacje.pl/index.php?go=3. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem branży biotechnologicznej w Polsce.

Aktualizacja: 10 kwiecień 2008
Udział w konferencji potwierdziły firmy
* Selvita
* Proteon Pharmaceticals
* MicroBioLab

Prężnie rozwijające się firmy biotechnologiczne, poszukujące nowych projektów i pomysłów przedstawią swoją działalność i wezmą udział w dyskusjach z udziałem publiczności.

"Liczymy na aktywność osób zainteresowanych działalnością gospodarczą na polu biotechnologii. To jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi przemysłu w dzisiejszych czasach, polska gospodarka nie może dłużej odstawać od reszty świata." – Marek Kuźbicki, Project Manager.

---
Serwis Biotechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją BIO Biznes Finanse Innowacje.