ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konferencja Young Generation in BioBusiness

Konferencja Young Generation in BioBusiness to seria wykładów przybliży uczestnikowi problem zakładania własnej firmy biotechnologicznej czy też firmy typu spin off-spin out. Konferencja organizowana jest w ramach Międzynarodowych Targów BioForum 2010, 20 maj 2010, Łódź.

Czas i miejsce: 20 maja 2010, Andels Hotel, Ogrodowa 17, Łódź
Początek: godzina 9.00

W planie:
* Prezentacje projektów studentów (konkurs)
* Warsztaty
* Spotkania
* Debata Jak ulepszyć transfer idei i pomysłów z placówek badawczych do firm biotechnologicznych

Wykłady poświęcone:
- planowaniu przyszłości zawodowej opartej na wiedzy;
- rozwojowi własnej kariery zawodowej;
- własności przemysłowej;
- funkcjonowaniu parków przemysłowych i inkubatorów akademickich;
- programom i funduszom unijnym dla młodych naukowców.

Debata "Jak ulepszyć transfer idei i pomysłów z laboratoriów biotechnologicznych i placówek badawczych do przemysłu", z udziałem autorytetów świata biobiznesu i nauki.

Konferencja nastawiona jest na młodych ludzi w dziedzinie biotechnologii. Są pracowici, ambitni, pełni zaangażowania, z dużą ilością rewolucyjnych i nowatorskich pomysłów. Niestety to jednak za mało. Czasem przeniesienie idei i projektów realizowanych na uczelniach oraz w placówkach o charakterze badawczych do przemysłu może nastręczyć wielu problemów.

Każdy uczestnik konferencji Young Generation in BioBusiness będzie miał okazję wzięcia udziału w warsztatach dotyczących mowy ciała, sposobu sprzedawania własnych pomysłów, przygotowania CV, jak również patentowania projektów. Przewidziano również konkurs na najlepszy projekt badawczy, który można wdrożyć do przemysłu. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody takie jak praktyki wakacyjne w brytyjskiej firmie biotechnologicznej i laptopy.

Dodatkowo przeprowadzona zostanie debata pt. Jak ulepszyć transfer idei i pomysłów z placówek badawczych do firm biotechnologicznych, w której wezmą udział badacze pracujący w placówkach badawczych oraz pracownicy i właściciele firm biotechnologicznych. Po debacie każdy uczestnik będzie miał możliwość rozmowy z uczestnikami debaty.

Podczas Bioforum 2010 będzie można m.in. zapoznać się z ofertami pracy firm prezentujących się podczas targów oraz w ramach jobvector career day organizowanych przez jobvector - the Science career center poznać jakie są oczekiwania pracodawców z sektora Life Science, a także sprawdzić portfolio rekrutacyjne (wymagana wcześniejsza i darmowa rejestracja online) - sztab specjalistów z firmy doradztwa personalnego - Kelly Services Polska oceni życiorysy, listy motywacyjne i inne dokumenty oraz zanalizuje mocne i słabe punkty portfolio kandydatów.

Wstęp jest bezpłatny.
Językiem konferencji jest J. angielski.

Informacje dodatkowe: BioForum i ASSB