ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Rekordowa liczba projektów B+R na BioForum 2009

Bio Forum 2009Ponad 80 nowych projektów badawczo-wdrożeniowych głównie w sektorze biotechnologii i farmacji zostanie zaprezentowanych w tym roku na BioForum 2009. Liczba ta jest niebywałym sukcesem w skali Europy Środkowej. Obok polskich, przedstawione zostaną projekty z Węgier, Litwy, i Czech. Lista nie jest jeszcze zamknięta i codziennie dołączają kolejni wystawcy.

BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009 w Łodzi.

Niezwykle szeroki wachlarz potencjalnych nowych, innowacyjnych produktów rozciąga się od leków anty nowotworowych aż po bioinżynierię środowiska. Nie zabraknie też ofert z zakresu najbardziej aktualnej tematyki – biomateriałów i bionanotechnologii. Prezentowane projekty realizowane są w zespołach badawczych działających zarówno w uczelniach, instytutach naukowych jak i w firmach.

Projekty badawczo-wdrożeniowe są najbardziej stymulującą formą rozwoju innowacyjnej biogospodarki. Rosnąca z roku na rok ich liczba na BioForum jest niezwykle pozytywnym, nowym zjawiskiem dla krajów Europy Środkowej. Bezpośrednia, dobra współpraca naukowców i ludzi biznesu ma szansę stworzyć nową jakość w rozwoju gospodarczym krajów tego regionu. To właśnie na wdrażaniu śmiałych, innowacyjnych projektów B+R opiera się dynamika wzrostu gospodarczego w sektorze biotech. Wychodząc naprzeciw potrzebie dialogu i tworzenia warunków współpracy pomiędzy naukowcami a ludźmi biznesu, tegoroczna edycja BioForum ma zmienioną w stosunku do lat ubiegłych formułę. Koncentruje się ona na biopartneringu – umożliwieniu nawiązywania bezpośrednich kontaktów pomiędzy naukowcami realizującymi interesujące i obiecujące projekty badawczo-rozwojowe a przedstawicielami innowacyjnego biobiznesu zarówno z Polski jak i z zagranicy – powiedział prof. Tadeusz Pietrucha, prezes Bio-Tech Consulting Sp. z o. o.

BioForum 2009 jest międzynarodową platformą promującą transfer biotechnologii z sektora nauki do biznesu na obszarze Europy Środkowej oraz umożliwiającą nawiązanie kontaktów wiodących do rozwoju nowych bio-przedsięwzięć. BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca w Łodzi.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.