ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Targi L.A.B. 2009

Targi L.A.B. 2009Targi L.A.B. 2009 - Branżowe Targi i Kongres Aparatury Analitycznej, Biotechnologicznej i Laboratoryjnej odbędą się w Birmingham, w dniach 27-29 października 2009.

Termin: 27-29 października 2009
Miejsce: Birmingham (Wielka Brytania)
Organizator: Leipziger Messe GmbH

Targi L.A.B. to jedyna w Wielkiej Brytanii platforma służąca prezentacji wiodących na świecie producentów oraz niezwykle szerokiej palety produktów i rozwiązań w dziedzinie analityki, biotechnologii oraz sprzętu laboratoryjnego, mających zastosowanie zarówno w przemyśle, jak i laboratoriach naukowych. Jest to impreza typowo branżowa, która łącząc w sobie elementy fachowego kongresu oraz specjalistycznej wystawy, stanowi dla odwiedzających, pochodzących w przeważającej mierze z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec, doskonałe źródło informacji na temat aktualnych osiągnięć branży. Targi organizowane są w cyklu dwuletnim w centrum targowym w Birmingham przez niemiecką spółkę Targów Lipskich (Leipziger Messe GmbH).

Premierową edycję targów L.A.B. w 2007 roku w Londynie odwiedziło 1.300 specjalistów z branży z 22 krajów. 88 wystawców, wśród nich liderzy rynkowi tacy jak Eppendorf, LAUDA Dr. R. Wobser, Buchi UK Ltd., Sotax Horiba, Lancer, Sympatec, AES, Metrohm, Retsch i Erlan, zaprezentowało swoje najnowsze produkty i usługi sektorowi przemysłu w branży analizy, biotechnologii i techniki laboratoryjnej.

Obszary wystawiennicze targów L.A.B.:

Laboratoria i technika laboratoryjna
- wyposażenie techniczne dla laboratoriów
- automatyzacja laboratoriów
- systemy danych i dokumentacja laboratoryjna
- armatura i sprzęt laboratoryjny
- odczynniki i chemia laboratoryjna

Analiza i kontrola jakości
- analiza instrumentalna
- mikroskopy i optyczne przetwarzanie obrazu
- kontrola procesów przemysłowych
- testowanie materiałów
- kontrola jakości w przemyśle farmaceutycznym i innych gałęziach przemysłu
- automatyzacja procesów w fazie pre-analitycznej

Biotechnologia i sektor nauk przyrodniczych
- diagnostyka w badaniach medycznych
- sprzęt biotechnologiczny
- biochemikalia
- technologia laboratoryjna na potrzeby biotechnologii i nauk przyrodniczych
- technologia procesów biologicznych
- bioanalityka

Grupy docelowe odwiedzających (sektory):
- przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
- chemia / petrochemia
- biotechnologia / nauki przyrodnicze
- medycyna / diagnostyka
- ochrona zdrowia
- przemysł spożywczy
- ochrona środowiska
- przemysł elektryczny i elektroniczny
- inżynieria motoryzacyjna
- przemysł metalowy
- obróbka plastyczna
- instytucje publiczne

Wyniki ostatniej edycji targów L.A.B. 2007:
- 88 wystawców z 8 krajów
- 2.500 m2 powierzchni wystawienniczej
- 1.300 odwiedzających z 22 krajów (targi + kongres)

Niemcy i Wielka Brytania są największymi partnerami handlowymi w Europie. Jednak tylko znikoma część uczestników brytyjskiego rynku bierze udział w międzynarodowych imprezach organizowanych w Niemczech. Jak wynika z badań zrzeszenia SPECTARIS, wolumen rynkowy europejskiej branży techniki analitycznej, biotechnologicznej i laboratoryjnej wzrósł w 2006 roku o 11 procent do poziomu 27,8 miliardów dolarów. Blisko 30 procent całości tego wzrostu przypada na Niemcy (22 procent) oraz Wielką Brytanię (7 procent). Według danych podawanych przez to zrzeszenie, łączne obroty niemieckiego przemysłu techniki analitycznej, biotechnologicznej i laboratoryjnej wzrosły o 8,2 procenta do poziomu 5,76 miliardów euro. Prognozy na rok 2008 przewidują wzrost rzędu 7 procent do poziomu 6,13 miliardów euro. Obroty z zagranicą wyniosły w ubiegłym roku 3,12 miliarda euro (+11,4 procent). W 2008 roku zrzeszenie liczy na przyrost w wysokości 8 procent do poziomu 3,36 miliarda euro. W ten sposób, jak prognozuje zrzeszenie SPECTARIS, udział eksportu w PKB wzrósłby z 54 do 55 procent.

Źródło: informacja prasowa Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.