ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

WETERYNARIA 2008

WETERYNARIA 2008Ciągle aktualny problem zdrowotny i gospodarczy, jakim jest choroba Aujeszky*ego, zapalenie skóry palców u bydła oraz badania cytologiczne w diagnozowaniu chorób powiek i spojówek, to tylko wybrane zagadnienia spośród wielu poruszanych na wykładach III Targów Lecznictwa Weterynaryjnego i Nadzoru nad Bezpieczeństwem Żywności WETERYNARIA 2008, które odbędą się w dniach 27-29 listopada 2008 w nowo wybudowanym Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Integracja i edukacja

WETERYNARIA integruje środowisko i jest okazją do podnoszenia lekarskich kwalifikacji, bowiem oprócz bogatej oferty wystawców, istotą tych targów są seminaria. O ich wysoki poziom dbają uznani profesjonaliści gwarantujący dobre merytorycznie, różnorodne i aktualne tematy. Podczas tegorocznej edycji cpecjaliści opowiedzą m.in. o „Praktycznych aspektach wdrażania programu zwalczania choroby Aujeszkyego w Hiszpanii i Holandii” (współdziałanie administracji państwowej i lokalnej z hodowcami oraz weterynarią, finansowanie programu poprzez środki państwowe, prywatne i unijne), „Problemach związanych ze zwalczaniem choroby Aujeszkyego w Polsce” oraz „Aktualnej sytuacji epizootycznej choroby Aujeszkyego świń w różnych regionach Polski po pierwszym próbkobraniu”. Mowa będzie również o proponowanych zmianach do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia programu zwalczania choroby Aujeszkyego, a także o zapaleniu skóry palców u bydła, czyli chorobie Mortellaro, poprawie płodności stada krów mlecznych oraz o wykorzystaniu ciekłego azotu w okulistyce weterynaryjnej.

Europejskie autorytety

Na to jedno z najważniejszych krajowych wydarzeń środowisk weterynaryjnych, organizatorzy zaprosili europejskie autorytety, by przybliżyć jak z problematyką ujętą w tematyce wykładów, radzą sobie lekarze weterynarii w Polsce i za granicą. Konferencja, będzie więc niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń i specjalistycznych konsultacji. Szczególnie cennych, zarówno dla lekarzy, jaki i przedstawicieli instytucji związanych z nadzorem nad bezpieczeństwem żywności. W gronie prelegentów znaleźli się, m.in. lek. wet. Wincents Enrique Tarancon, lek. wet. Tom Duinhof, prof. Josef Toth, prof. dr Carlo Maria Mortellaro, prof. dr med. vet. Joăo Cannas da Silva, prof. dr hab. Zygmunt Pejsak, dr hab. Jacek Madany i dr hab. Ireneusz Balicki oraz lek. wet. Jacek Garncarz.

Czas na biznes
WETERYNARIA to również czas na biznes i możliwość poznania propozycji firm farmaceutycznych, producentów i dystrybutorów leków, preparatów, karm, odżywek, pasz i premiksów, a także wyposażenia lecznic i gabinetów weterynaryjnych: urządzeń, narzędzi, mebli, akcesoriów, odzieży ochronnej, środków i maszyn dezynfekujących oraz utylizujących. Co ważne, wiele z tych produktów będzie można nabyć po preferencyjnych cenach oferowanych wyłącznie podczas trwania targów.

Targom patronują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr. Marek Sawicki oraz Główny Lekarz Weterynarii dr n. wet. Ewa Lech. Obecni są licznie lekarze weterynarii wolnej praktyki, przedstawiciele służb nadzoru weterynaryjnego, zakładów higieny weterynaryjnej i wyższych uczelni.

Szczegóły: www.targiweterynaria.pl.

Kontakt:
Artur Szuba
Specjalista ds. PR & Eventów
Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o.,
tel. 022 529 39 25
faks: 022 529 39 15
e-mail: aszuba@mtpolska.com.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów Weterynaria 2008.