ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji Bio Business School

Od 31 stycznia do 6 lutego 2010, w gdyńskim PPNT trwać będzie kolejna edycja Bio Business School. 7-dniową sesję bezpłatnych szkoleń poprowadzą najlepsi trenerzy z Polski i zagranicy.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, po raz kolejny gościć będzie unikatową, na skalę kraju, imprezę. Organizatorzy Bio Business School: PPNT (Gdyńskie Centrum Innowacji) oraz firma PRO-SCIENCE.eu, po raz kolejny przygotowali zestaw szkoleń prowadzonych przez wysokiej klasy ekspertów. Bio Business School trwać będzie od 31.01.2010 do 06.02.2010 i rozpocznie się jednodniową sesją integracyjną. W programie szkoleń znajdą się m.in. zagadnienia związane z prowadzeniem biznesu, komercjalizacją produktów badań naukowych, sztuką negocjacji, własnością intelektualną i zarządzaniem aplikacyjnym projektem naukowym. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w ramach programu „Kreator Innowacyjności”.

Szkolenie kierowane jest do studentów studiów magisterskich i doktoranckich oraz do młodych naukowców sektora Life Science. Od tej grupy osób zależy w dużym stopniu przyszłość współpracy polskiej nauki z biznesem. Młodzi naukowcy mają okazję uzupełnić swoją wiedzę na temat komercjalizacji badań i prowadzania biznesu – ich wykształcenie zdobyte w Polsce im tego nie zapewnia – twierdzi Marek Kuźbicki, Project Manager PRO-SCIENCE.eu, Dyrektor Programowy Bio Business School. Taka wiedza jest istotna nie tylko dla osób, które zamierzają w przyszłości zająć się biznesem. Praca naukowa nierozerwalnie wiąże się z pozyskiwaniem funduszy, a komercjalizacja uzyskanych produktów, to często jeden z lepszych wyznaczników badawczego sukcesu. Relacja nauki z biznesem ma charakter dwustronny, a te dwa światy nie zawsze potrafią się porozumieć – dodaje Marek Kuźbicki.

Do udziału w intensywnych 7-dniowych szkoleniach są zatem zapraszani studenci kierunków takich jak biotechnologia, biologia, chemia, farmacja, medycyna. Mile widziani będą również młodzi pracownicy naukowi, rozważający przyszłą komercjalizację produktów własnych badań naukowych z sektora Life Science. Szczegółowy program szkoleń pojawi się już wkrótce na stronie projektu: www.bio-business.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Szkolenie zakończone zostanie uroczystym wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad szkoleniem Bio Business School.