ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Targi EuroLab 2010

Targi EuroLab 2007Analityka chemiczna, Life Science oraz metrologia – oferty z tych sektorów nie zabraknie na pewno, ale to nie wszystko. W programie najbliższej edycji największych w Polsce targów dla branży laboratoryjnej znajdą się takie pozycje, których osoby żądne wiedzy nie mogą przeoczyć. XII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2010 odbędą się w dniach 3-5 marca 2010 w Warszawie.

Możliwość zdobycia wiedzy i podniesienia kwalifikacji zawodowych – tego na Targach EuroLab nie brakowało nigdy i nie zabraknie również w roku 2010. Organizatorzy bowiem zadbali o to, aby targi w pełni oddały swój biznesowo-naukowy charakter. Na jednej szali mamy zatem propozycje wystawców i biznesowe spotkania, na drugiej – konferencje, seminaria i szkolenia prowadzone przez ekspertów i naukowe autorytety z branży. Dwunaste targi staną się więc ponownie okazją dla przedstawicieli laboratoriów różnego typu do zdobycia informacji na temat najnowszych technologii, badań oraz produktów (akcesoria, aparatura, odczynniki, wyposażenie laboratorium, itp.) dla branży laboratoryjnej.

Od analityki do kryminalistyki
W programie można znaleźć wiele interesujących punktów, m.in. dotyczących nowoczesnej chemii analitycznej w gospodarce innowacyjnej, biobaliw, akredytacji laboratoriów, wyników badań laboratoryjnych w opiece medycznej, a także zastosowania analityki chemicznej w geologii i ochronie środowiska. Nie powinno zabraknąć również kontynuacji giełdy pracy Jobvector organizowanej przez portal biokariery www.jobvector.pl. Nowością, która może zainteresować nie tylko laboratoria kryminalistyczne, będzie jednak całodniowa konferencja „Wykorzystywanie metod analitycznych, pomiarowych i porównawczych w kryminalistyce” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji przy współpracy z Instytutem Ekspertyz Sądowych w Krakowie oraz Biurem Badań Kryminalistycznych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Warsztaty z certyfikatem
Nie zabraknie cieszących się dużym zainteresowaniem podczas ostatniej edycji targów, certyfikowanych warsztatów na temat metrologii chemicznej TrainMiC® organizowanych przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Warsztaty poświęcone będą zagadnieniu walidacji i spójności pomiarów chemicznych, a ich uczestnicy mogą otrzymać międzynarodowy certyfikat (akredytacja TÜV ISO_9001) podpisany przez przedstawiciela Komisji Europejskiej, prof. dr Philipa Taylora oraz Koordynatora Programu TrainMiC® w Polsce prof. dr hab. Ewę Bulską.

Na wysokim poziomie
Przy targach już od wielu lat współpracują ośrodki naukowo-badawcze z całej Polski oraz Rada Programowa złożona z wybitnych specjalistów. Honorowy Patronat nad Targami EuroLab 2010 objęli prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz prof. dr hab. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk. Od strony merytorycznej przy Targach EuroLab 2010 współpracują: Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji, Centrum Badań Ekologicznych PAN, Komitet Chemii Analitycznej PAN, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Państwowy Instytut Geologiczny Państwowy Instytut Badawczy, Polska Federacja Biotechnologii, Polskie Centrum Akredytacji, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Wojskowe Centrum Metrologii Ministerstwa Obrony Narodowej, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Medale dla najlepszych
Wystawcy targów będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszą ofertę targową, którego laureaci otrzymają medal oraz dyplom podpisany przez członków komisji – przedstawicieli wybitnej kadry naukowej. Produkty będą ocenianie w trzech kategoriach: analityka chemiczna (zgłoszenia ocenia Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego), terenowa aparatura pomiarowa (zgłoszenia ocenia Centrum Badań Ekologicznych PAN) oraz wyposażenie laboratorium (zgłoszenia ocenia Państwowy Instytut Geologiczny Państwowy Instytut Badawczy). Konkurs będzie okazją do wypromowania danego produktu, ponieważ informacja o laureatach konkursu oraz nagrodzonych produktach znajdzie się w najważniejszych mediach i portalach branżowych.

Autobusem na Marsa
Organizatorzy zadbali o to, aby wszyscy zainteresowani targami mogli wygodnie dotrzeć na ul. Marsa z centrum Warszawy. Przez trzy dni targowe na trasie Dworzec Centralny PKP – Centrum MT Polska będzie kursować bezpłatny autobus targowy, odjeżdżający spod Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, w którym Targi EuroLab odbędą się po raz drugi, jest aktualnie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Warto wiedzieć, by wejść bezpłatnie
Wstęp na targi dla branży jest bezpłatny pod warunkiem dokonania rejestracji on-line na www.rejestracja.targieurolab.pl. Osoby, które planują wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących targom, muszą dokonać rejestracji, ponieważ wszystkie konferencje, seminaria i szkolenia odbywają się na terenie targów. Posiadacze Kart MT Polska nie muszą się rejestrować – karta uprawnia do bezpłatnego zwiedzania targów. Osoby spoza branży oraz rejestrujące się na miejscu – wstęp odpłatny.

Więcej informacji: www.targieurolab.pl