ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

The role of adjuvants in vaccine development - dr Zbigniew Janowicz

Po spotkaniach z naukowcami-praktykami biznesu akademickiego prof. Chrisem Lipinskim oraz prof. Johnem Martinem i wrześniowym seminarium z udziałem ekspertów Europejskiego Urzędu Patentowego, odbędzie sie na wykład: The role of adjuvants in vaccine development, który poprowadzi dr Zbigniew Janowicz. Na spotkanie, dnia 15 grudnia 2009, zaprasza główny organizator - działające na Uniwersytecie Jagiellońskim - Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

Dr Zbigniew JanowiczDr Zbigniew Janowicz jest biologiem i współtwórcą firmy Rhein Biotech, która należy do pionierów technologii produkcji szczepionek rekombinowanych. W 2006 dr Janowicz otrzymał tytuł Europejskiego Wynalazcy Roku 2006 przyznawany przez Europejską Organizację Patentową - EPO. Jego osiągnięciem jest stworzenie nowego typu szczepionki na zapalenie wątroby typu B, która jest jedną z poważniejszych i niestety bardziej popularnych chorób naszych czasów.

Na wykład organizatorzy zapraszają szczególnie naukowców, przedstawicieli biznesu oraz studentów interesujących się łączeniem nauki i przedsiębiorczości w branżach medycznych i biotechnologicznych. Udział jest bezpłatny. Ostateczny termin rejestracji - 13.12.2009.

Wykład jest organizowany w ramach projektu "Inwestycja w naukę, inwestycją w przyszłość - wspólna sprawa ośrodków naukowych z Krakowa, Warszawy i Olsztyna" Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny Sp. z o. o. oraz cyklu wykładów "Nauka a przemysł" Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU, Uniwersytet Jagielloński).

Wykład odbędzie się we wtorek 15 grudnia 2009 o godz. 16.00 w sali im. Michała Bobrzyńskiego Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji i rejestracja: http://www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/1136

The role of adjuvants in vaccine development - dr Zbigniew Janowicz