ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konferencja BIOCONNECT 2012 ponownie w Poznaniu

15-16 maja 2012 roku Poznań po raz kolejny będzie gościł światowej klasy naukowców oraz przedsiębiorców związanych z branżą biotechnologiczną oraz Life Science. Przyjadą oni do stolicy Wielkopolski na zaproszenie Nickel Technology Park Poznań (NTPP) oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska, organizatorów międzynarodowej konferencji BIOCONNECT 2012. Pierwsza edycja jednego z największych i najważniejszych spotkań przedstawicieli biosektora przyciągnęła do Poznania ponad 150 uczestników zainteresowanych rozwojem światowej biogospodarki oraz wielu uznanych w środowisku prelegentów.

Przedstawiciele branży biotechnologicznej z całego świata już po raz drugi będą mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń oraz poglądów podczas kolejnej edycji konferencji BIOCONNECT 2012, organizowanej przez Nickel Technology Park Poznań oraz BIOREGION Wielkopolska. Poznańskie spotkanie dla biosektora, zatytułowane „Business Meets Science to cooperate in current topics”, odbędzie się w dniach 15-16 maja 2012 r. w hotelu Novotel Poznań Centrum.

Pierwsza edycja odbywającej się w Poznaniu konferencji poświęcona była przede wszystkim współpracy pomiędzy nauką i biznesem w ramach europejskich bioregionów. BIOCONNECT 2012 dotyczyć będzie zagadnień związanych ze współdziałaniem świata nauki z przedsiębiorcami w takich obszarach jak: opracowywanie nowych leków, bioinformatyka, nanobiotechnologia oraz medycyna spersonalizowana. Uczestnicy konferencji zapoznają się także z możliwościami biznesowymi, jakie stwarza medycyna regeneratywna, wykorzystująca komórki macierzyste oraz inżynierię tkankową do regeneracji ludzkiego organizmu. Naukowcy, przedsiębiorcy i studenci z Polski i zagranicy będą mogli wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych prowadzonych przez światowej sławy teoretyków i praktyków działających w branży biotechnologicznej i Life Science. Swój udział w konferencji potwierdzili już uznani w świecie eksperci z biobiznesu, m.in.: Julian Hitchcock, - Dyrektor CellFate, Cathy Prescott, - Dyrektor Zarządzająca Biolatris, Erik Kund, - Dyrektor w Worldwide Licensing at MSD oraz Piotr Rieske – Dyrektor Zarządzający Celther Sp. z o.o.

Cieszymy się, iż dzięki naszej inicjatywie mogliśmy w 2011 r. gościć w Poznaniu tak wielu przedstawicieli biosektora z całego świata. – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska – Biotechnologia staje się kluczową branżą warunkującą dalszy rozwój światowej gospodarki, dlatego podczas przyszłorocznej edycji naszej konferencji chcielibyśmy dyskutować przede wszystkim o najnowszych osiągnięciach naukowych oraz możliwościach wykorzystania innowacyjnych wyników badań w codziennym życiu.

Integralnym punktem konferencji BIOCONNECT 2012 będzie, podobnie jak w przypadku pierwszej edycji, sesja posterowa z główną nagrodą w wysokości 5000 zł. Do udziału w sesji organizatorzy zapraszają środowiska akademickie zajmujące się badaniami naukowymi w szeroko pojętej branży biotechnologicznej: od biomateriałów, przez bioinformatykę i biologię obliczeniową, biotechnologię stosowaną, nanobiotechnologię, aż po biotechnologię wykorzystywaną w ochronie zdrowia, a także rolnictwie.

Strona internetowa konferencji: www.bioconnect2012.pl