ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

INVESTIN rusza z cyklem bezpłatnych szkoleń i warsztatów - art. promocyjny

INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii oraz Assign Clinical Research Poland Sp. z o. o. rozpoczynają bezpłatny cykl szkoleniowo-warsztatowy skierowany do pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z dziedzin medycyny i biotechnologii, pracujących na uczelniach, w instytutach naukowych i badawczych lub w jednostkach tworzących konsorcja naukowe.

Tematyka szkoleń skoncentrowana jest wokół skutecznych metod prowadzenia badań naukowych i komercjalizacji ich wyników.

Każde szkolenie składa się z trzech weekendowych spotkań (cykli), na których omówiona zostanie poniższa tematyka:
* I cykl zajęć: Rozwój i zarządzanie produktami innowacyjnymi w obszarze nauk medycznych
* II cykl zajęć: Badania prekliniczne i kliniczne omówione na przykładzie projektów naukowych
* III cykl zajęć: Komercjalizacja produktów biotechnologicznych i medycznych w projekcie naukowym

Najbliższa grupa rozpoczyna 20 października w Krakowie. Zapraszamy do rejestracji!

Terminy szkoleń:

Warszawa: sierpień - październik 2012
Kraków: październik - grudzień 2012
Wrocław: grudzień 2012 - luty 2013
Poznań: luty - kwiecień 2013
Gdańsk: kwiecień - maj 2013
Warszawa: czerwiec - lipiec 2013

Po zakończeniu szkoleń odbędą się 2-dniowe warsztaty w Warszawie, które mają na celu pogłębić wiedzę i umiejętności uczestników.

Pierwszy cykl będą prowadzili: Pan Mariusz Olejniczak i Pani Dr Ewa Waszkowska.

Mariusz Olejniczak

Ekspert w dziedzinie badan klinicznych rozwoju produktów leczniczych. Pracuje w Assign Clinical Research Poland Sp. z .o.o (Assign Group) jako Chief Operating Officer - Late Stage Project. Zajmuje się między innymi wsparciem i zarządzaniem projektami badań klinicznych (lokalnych, regionalnych i globalnych) oraz wsparciem klientów Assign Group. Autor publikacji z zakresu modelu rozwoju produktów leczniczych.

Dr Ewa Waszkowska

Ekspert w dziedzinie biotechnologii; pracuje w Departamencie Badań Patentowych Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Zajmuje się klasyfikacją międzynarodową; bada aktualny stan wiedzy, a także sprawdza wnioski patentowe z dziedziny biotechnologii pod kątem merytorycznym. Posiada doświadczenie w szkoleniu egzaminatorów Urzędu Patentowego na wczesnym etapie ich kariery oraz kandydatów na rzeczników patentowych, w szczególności w odniesieniu do biologii i chemii.

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu: www.biobiznes.investin.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

INVESTIN jest firmą realizującą i komercjalizującą projekty zaawansowanych technologii. Łączy funkcje akceleratora, inkubatora i funduszu inwestując w projekty we wczesnej fazie rozwoju. Projektom bazującym na unikalnej myśli technicznej i wynalazkach zapewnia odpowiednie wsparcie kapitałowe, wsparcie merytoryczne jak również dostęp do międzynarodowej sieci kontaktów. W ten sposób projekty zaawansowanych technologii zmieniamy w produkty gotowe do konkurowania na rynku globalnym.

INVESTIN specjalizuje się w komercjalizacji wyników badań w obszarze nauk przyrodniczych, energii i ochrony środowiska, technologii materiałowych oraz informacyjnych i komunikacyjnych.

Informacja dostarczona przez firmę INVESTIN Sp. z o.o.

INVESTIN Sp. z o.o.

Komentarze

Ozoman | 2013-02-03 00:47:53
serdecznie polecam przeczytanie artykułu:

http://biotechnologia.pl/biotechnologia-portal/info/farmacja/22_aktualnosci/372789,leki_biopodobne_zastapia_leki_chemiczne_w_ciagu_kilkudziesieciu_lat_.html

fajne wprowadzenie do cyklu szkoleń Investinu :)