ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Bioinnowacje Najlepszy Projekt 2011 - Twój pomysł to Twoja szansa

Bioinnovation Internatinal Summit 2011Firma PRO-SCIENCE.eu organizator konferecji Bioinnovation International Summit po raz kolejny zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie "Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2011", w którym to naukowcy, doktoranci i studenci będą zmagać się o główną nagrodę 3000 złotych ufundowaną przez JCI Sp.zo.o. oraz o miejsce w prestiżowym kursie "Bio-business Laboratorium".

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pomysłu na biznes z dziedziny Life-Science oraz zmotywowanie społeczności akademickiej do realizacji własnych projektów z sektora nauk biomedycznych i przyrodniczych według idei "Twój pomysł to Twoja szansa". Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 pażdziernika zaś finałowe rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród nastąpi podczas drugiego dnia konferencji, w piątek 22 października 2011 roku na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Podczas konferencji odbędzie się również sesja plakatowa ukazująca ciekawe projekty badawcze o potencjale komercyjnym. Prezentowanym plakatom poza jury będą z pewnością przyglądać się również inwestorzy, przedstawiciele firm i zaproszeni prelegenci. Podczas konferencji przewidziano wyjątkowy blok tematyczny poświęcony rozwojowi nowego leku, którego patronem merytorycznym jest firma Assign Clinical Research Poland Sp. z o.o. Przedstawiciele znanych polskich firm takich jak np.: Adamed wspólnie z naukowcami opracowującymi nowatorskie terapie nakreślą ścieżkę rozwoju innowacji, która zaczyna się na uczelni, a kończy niemal w aptece.

Organizatorzy serdecznie zapraszają zainteresowane osoby do rejestracji na stronie www.bioinnovation.pl, gdyż w tym roku mimo, iż szczegółowy program wydarzenia nadal jest ukrywany w tajemnicy, zainteresowanie wydarzeniem jest znacznie większe.

Autor: Fundacja Centrum Transferu Technologii Synergy

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnovation Internatinal Summit 2011.