ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Bioinnowacje 2009, czyli sukces w Biobiznesie od kuchni

BIO Biznes Finanse Innowacje 2008Sesje wykładowe oraz warsztaty podczas konferencji BIO - Biznes Finanse Innowacje 2009 prowadzone przez twórców sukcesu firm biotechnologicznych z Polski i zagranicy przybliżą przedsiębiorczych naukowców do sukcesów własnej działalności.

Dokładając wszelkich starań, aby wciąż motywować i zachęcać młodych naukowców do innowacyjnych i przedsiębiorczych działań, organizatorzy konferencji „BIO – Biznes Finanse Innowacje 2009” postawili na gości doświadczonych w tworzeniu firm z branży „Life Science”. „Nie oznacza to, że zaniechaliśmy zapraszania innych gości” – mówi Marek Kuźbicki odpowiedzialny za program wydarzenia. „Program obfituje w osobistości i specjalistów z dziedzin takich jak finanse, marketing czy ochrona własności intelektualnej, jednak dzięki zaproszeniu praktyków w dziedzinie tworzenia firm z branży mamy nadzieję stworzyć nową jakość podczas wydarzenia”.

Wielkim sukcesem serii Bioinnowacje okazało się pojawienie na niej w 2008 roku dr Michała Bieńka. Dzięki nowatorskiemu pomysłowi na firmę oraz kontaktom nawiązanym podczas konferencji udało mu się pozyskać wsparcie finansowe i założyć Apeiron Synthesis. Firma jest typowym przykładem start-upu działającego i komercjalizującego najnowocześniejsze rozwiązania w obszarze chemii, a konkretnie w obszarze metatezy olefin. Dr Bieniek, jako gość konferencji przedstawi profil działalności Apeiron Synthesis oraz historię je powstawania.

Jak stworzyć firmę biotechnologiczną bez zewnętrznego wsparcia finansowego? Wydaje się niemożliwe. Zaprzecza temu przypadek firmy TIB MOL BIOL zajmującej się produkcją oligonukleotydów na zamówienie oraz zestawów do Real-Time-PCR dla klientów na całym świecie. Olfert Landt, twórca, a obecnie CEO TIB MOL BIOL przybliży etapy powstawania firmy oraz wytłumaczy jej fenomen. „Firma nigdy nie była w posiadaniu publicznych pieniędzy czy funduszy inwestorów Venture Capital. Przeciwnie, wykorzystywała własne dochody stałych inwestycji i wzrostu, zawsze mając na uwadze potrzeby klienta.” mówi Landt.

BIO - Biznes Finanse Innowacje 2009 to jedyne wydarzenie w Polsce, podczas którego pomysły przeradzają się w poważne plany, a te rozwijają się, by dać początek innowacyjnym firmom „Life Science”. „Bioinnowacje” to obowiązkowy przystanek dla każdego przedsiębiorczego naukowca na drodze do własnej firmy. Ponadto, do końca kwietnia biorąc udział w konkursie „Najlepszy Projekt – Bioinnowacje 2009” można pozyskać dodatkowy kapitał na rozwój i komercjalizację projektów.

Więcej na www.bioinnowacje.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnowacje 2009.

Komentarze

Urszula | 2009-05-02 23:30:39
Wspaniale, coraz więcej osób chce zarabiać na nauce i innowacjach. Cieszy mnie, że ustępuje powoli wizerunek naukowca w fartuchu, przesiadującego całymi dniami w laboratorium i niemającego poza tym życia. Teraz naukowiec nie musi prosić uczelni o pieniądze - może je sam zarobić :)
Trafiłam tu w ogóle nieco przypadkiem, szukając po słowach kluczowych innego projektu zarabiania na nauce - CambridgePython [http://cambridgepython.pl/ dla chętnych, można tam przy fachowej pomocy założyć firmę] a tu okazuje się, że biotechnolodzy też zaczynają brać sprawy w swoje ręce i zarabiać. Oby tak dalej :)

Dexter | 2009-05-05 21:56:38
Ale jeśli ktoś się wcale nie zna na marketingu, a biznesplan to akie coś, co ludzie piszą, to też może próbować, czy niech sobie odpuści? Bo wielu naukowców to jednak nie przedsiębiorcy, tylko naukowcy, kto nam powie co i jak z tym biznesem? [za darmo, żeby nie było ;)]

Pytia | 2009-05-07 23:36:56
Dex - jeśli masz pomysł na biznes, jesteś biotechnologiem i Twój pomysł obejmuje nowe technologie, to jak najbardziej możesz się zgłosić do Pythona, nawet mają teraz konkurs. Wszystko za darmo, z tłumaczeniem i podszkoleniem jak kto potrzebuje. I ogólnie biotechnologia jak sama nazwa wskazuje zalicza się do technologii, więc jest pole do popisu. I do znalezienia inwestora z pieniędzmi, a to się liczy :) [Tia, weszłam na stronę i się mądrzę ^^]

pro-science | 2009-06-08 10:58:23
Wszystkich naukowców, którzy chcięliby zarabiac na swojich osiągnięciach i badaniach zapraszmy do współpracy. Współpracujemy z zespołami naukowymi i indywidualnymi naukowcami wspierając ich we wszytkich aspektach biznesowych. Ponieważ sami pracownicy naszej firmy wywodzą się ze środowiska akademickiego mamy specjalne podejście do takiej współpracy. zapraszam do kontaktu pod adresem office@pro-science.eu