ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Dni DNA 2011 w Poznaniu

Dni DNA 2011 w PoznaniuW dniach 28-29 kwietnia 2011 odbędą się w Poznaniu - Dni DNA. Głównym organizatorem imprezy jest Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, któremu pomagają koła studenckie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Impreza ma charakter popularno-naukowy, a jej celem jest edukacji społeczności lokalnej w zakresie genetyki i jej zastosowań oraz budowanie społecznego zaufania do nowoczesnych technologii (biotechnologii, diagnostyki molekularnej).

Pierwszego dnia w sali konferencyjnej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN przy ulicy Wieniawskiego 17/19 odbędą się wykłady otwarte. Uczestnicy zostaną zabrani w fascynująca podróż do świata nauki, w której przewodnikami będą poznańscy naukowcy. Będzie można poznać odpowiedzi m.in. na pytania:
- Jak powstało życie na Ziemi?
- Co dało nam odczytanie genomu człowieka?
- Czym są organizmy genetycznie zmodyfikowane (GMO)? I czy należy się ich bać?
- Jak możemy wpływać na ekspresję swoich genów?

Drugiego dnia odbędą się prezentacje przygotowane przez młodych naukowców z Wydziału Biologii UAM i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Odbywać się one będą na Wydziale Nauk Społecznych UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 w Collegium Znanieckiego (sala B). Zostały one zaplanowane w taki sposób, aby zupełny laik mógł słuchać każdej prezentacji z coraz większym zrozumieniem i uczuciem satysfakcji. W trakcie prezentacji będzie można się dowiedzieć chociażby:
- Jak działa niezwykle złożony i precyzyjny mechanizm jaką jest komórka?
- Jak można zidentyfikować osobę po jej DNA?
- Co zawdzięczamy biotechnologii?

W celu zapoznania się z dokładnym programem wydarzeń zapraszamy na stronę: http://www.dnidna2011.pl/

Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad Dniami DNA 2011.