ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Doktorat w Niemczech

Doktorat w NiemczechNa stronie Polskiej Federacji Biotechnologii została opublikowana broszura informacyjna o studiach doktoranckich w naukach biomedycznych w Niemczech autorstwa Huberta Ludwiczaka w wersji na rok 2007. Skierowana jest ona do polskich studentów oraz absolwentów studiów medycznych i przyrodniczych, którzy myślą o doktoracie w Niemczech. Poradnik wyjaśnia, jak wybrać odpowiednią dla siebie ofertę studiów doktoranckich, jakie dokumenty należy wysłać oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacje zawarte w poradniku odpowiadają na najczęściej zadawane pytania. M.in. Jakie warunki powinien spełniać zagraniczny kandydat na studia doktoranckie w Niemczech w naukach biomedycznych? Czy studia doktoranckie w Niemczech są finansowane? Kiedy najlepiej ubiegać się o studia doktoranckie? Gdzie szukać ofert doktoratów w naukach biomedycznych? Jak ubiegać się o miejsce na studiach doktoranckich w Niemczech? Jakie dokumenty wysłać ubiegając się o miejsce na studiach doktoranckich? Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Dla osób ubiegających się o doktorat w 2007 roku i 2007/2008 roku akademickim podane są terminy składania dokumentów. Załączone są też przykłady listów motywacyjnych i CV w języku niemieckim i angielskim.

Pobierz broszurę, autor Hubert Ludwiczak: pdf PhDGermany2007 (1,85MB).