ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Dwa konkursy podczas konferencji - Bioinnovation Internationla Summit 2011

Bioinnovation Internatinal Summit 201110 września 2011 mija termin nadsyłania zgłoszeń na sesje posterową, która będzie miała miejsce 21 października 2011 w Gdyni podczas kolejnej konferencji z cyklu Bioinnovation International Summit. Sesja ma za zadanie pokazać dorobek młodych polskich naukowców ze szczególnym naciskiem na rozwiązania i wynalazki posiadające możliwość aplikacji.

W konkursie tym organizowanym pod patronatem Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed, zgłoszone prace będą oceniane przez komisje pod przewodnictwem Pani prof. dr hab. Ewy Łojkowskiej. Organizatorzy wydarzenia chcą jeszcze bardziej zmobilizować polskie środowisko akademickie do aktywności na pograniczu nauki i biznesu. Z tego względu we współpracy ze spółką JCI Venture przygotowali konkurs mający na celu wyłonienie najlepszego pomysłu na biznes z branży Life Science.

Oba konkursy będą realizowane niezależnie. Nagroda główna w sesji posterowej to 1000zł ufundowane przez Dziekan Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed. Zwycięzca konkursu Najlepszy Projekt – Bioinnowacje 2011 otrzyma nagrodę w wysokości 3000zł. Ponadto spośród 20 wyróżnionych laureatów konkursu, którzy zostaną zaproszeni na dodatkowy warsztat z rozwoju biznesu prowadzony przez specjalistów ze spółki JCI Venture jedna osoba będzie mogła uczestniczyć w prestiżowym rocznym kursie w ramach kolejnego projektu realizowanego przez wspólnie przez firmę PRO-SCIENCE.eu oraz Gdyńskie Centrum Innowacji zarządzające Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym.

Niebawem zostanie ujawniony również szczegółowy program konferencji „Bioinnovation International Summit” organizatorzy zdradzają już jednak, że podobnie jak w przypadku poprzednich konferencji głos zabiorą osoby z doświadczeniem w rozwoju międzynarodowych przedsięwzięć biznesowych opartych o komercyjne wykorzystanie badań naukowych w dziedzinie LifeScience.

Termin rejestracji prezentacji plakatów na stronie www.bioinnovation.pl mija 10 września.

Autor: Fundacja Centrum Transferu Technologii Synergy

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją Bioinnovation Internatinal Summit 2011.