ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

ELSO 2007

W dniach 1-4 września 2007 w Dreźnie odbędzie się tegoroczna konferencja European Life Science Organization (ELSO). Podczas 4 dni ELSO zaplanowano ponad 200 wykładów i prezentacji oraz ponad 500 posterów z rożnych dziedzin nauk biologicznych (szczególnie biologii komórki).

ELSO jest stowarzyszeniem europejskich naukowców prowadzących badania w zakresie nauk biologicznych. W corocznie organizowanej konferencji uczestniczy kilka tysięcy osób z Europy i całego świata.

W ramach konferencji European Life Science Organization (ELSO) w Dreźnie w dniach 1-4 września 2007, młodzi adepci nauki będą mieli okazję poradzić się i podyskutować z bardziej doświadczonymi kolegami na temat różnych aspektów kariery w nauce. Okazją tą będzie Career Mentoring Lunch, zaplanowany na poniedziałek 3 września, gdzie w swobodnej atmosferze przy kanapkach i napojach będzie można poruszyć ważne zagadnienia dotyczące m.in. strategii publikowania, planowania projektów naukowych, łączenia pracy naukowej z wychowywaniem dzieci, wyboru laboratorium na staż podoktorski, rozpoczynania samodzielnej pracy naukowej, itd. Proponowane tematy zostały rozdzielone na 9 stolików, przy których zasiądzie po dwóch mentorów. W tym roku po raz pierwszy osobny stolik będzie poświęcony problemom naukowców z krajów Europy Wschodniej i Środkowej: decyzjom wyjazdów i powrotów oraz realnym możliwościom kariery naukowej w tych państwach.

Udział dla uczestników konferencji ELSO jest darmowy, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji i wyboru stolika, którego można dokonać na stronie:
http://www.elso.org/index.php?id=cdc2007

Ponadto, w niedzielę 2 września odbędzie się odrębna sesja seminaryjna poświęcona możliwościom kariery dla naukowców poza instytucjami akademickimi, otwarta i bezpłatna dla wszystkich uczestników konferencji.
Przypominamy, że termin zgłoszeń uczestników na konferencję ELSO upływa 31 lipca, a zgłoszeń posterów 15 lipca 2007.

Serdecznie zachęcamy do udziału w ELSO i do skorzystania z okazji przedyskutowania problemów i opcji karier naukowych. Szczególnie gorąco zapraszamy studentów dla których koszty uczestnictwa wynoszą jedynie 85 Euro.

Oficjalna strona ELSO: http://www.elso.org