ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Finał konkursu Hasco-Lek na BioForum 2009

Bio Forum 2009Obiecujących młodych magistrów i doktorów nagrodzi Fundacja Hasco-Lek podczas BioForum 2009. To już trzecia edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe obejmujące nowe odkrycia i innowacje w dyscyplinach związanych z farmacją przemysłową.

Konkurs ma na celu promocję autorów prac o szczególnej wartości naukowo-wdrożeniowej, a przez to stymulację rozwoju przemysłu farmaceutycznego i pokrewnych dziedzin. Co roku Fundacja Hasco-Lek wybiera prestiżową imprezę branżową, na którą zaprasza nagrodzonych. Jest to niewątpliwe wyróżnienie dla młodych naukowców, dające ogromną szansę zaistnienia w branży.

Prace, które zgłoszono na konkurs powstały na uniwersytetach, politechnikach i w instytutach Akademii Nauk z całej Polski – mówi przewodniczący jury konkursowego, prof. Piotr Sobota z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego -Cechuje je kreatywność i innowacyjność oraz, co bardzo istotne, wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym. Tematyka nagrodzonych prac doktorskich dotyczy chromatografii kapilarnej umożliwiającej rozdział i analizę związków chemicznych oraz cytostatycznego działania półsyntetycznej pochodnej betuliny. Prace magisterskie dotyczyły nowoczesnych badań nad wykorzystaniem nanorurek węglowych w farmacji, metod fotodymanicznych w terapii nowotworowej oraz wytwarzania nanożeli.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.