ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

II Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia

DNA – Encyklopedia ŻyciaPolska Federacja Biotechnologii zaprasza na drugie Warsztaty Naukowe DNA – Encyklopedia Życia. Impreza ta przybliży wszystkim uczestnikom praktyczną stronę biotechnologii - jej zastosowania i korzyści, jakie możemy z nich czerpać. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby spotkać najlepszych polskich naukowców oraz zobaczyć jak wygląda praca biotechnologa w laboratorium. Warsztaty odbędą się w dniach 3-5 kwietnia 2009 w nowoczesnym Kampusie SGGW na warszawskim Ursynowie. Współorganizatorami tego wydarzenia są Koło Naukowe Biotechnologów KNBiotech z SGGW, Szkoła Festiwalu Nauki oraz Fundacja BioEdukacji.

Warsztaty będą podzielone na część wykładową oraz eksperymentalną, a tematem przewodnim w tym roku jest: Historia biotechnologii – od starożytności do XXI wieku. Program będzie zbudowany w oparciu o kalendarium najistotniejszych, przełomowych odkryć w dziedzinie biotechnologii, mających zastosowanie w życiu codziennym, z uwzględnieniem między innymi nowoczesnych postaci leków, wykorzystania komórek macierzystych w medycynie czy odczytywania genomów roślinnych. Udział w interaktywnych pokazach i możliwość samodzielnego przeprowadzenia rozmaitych eksperymentów w laboratorium to świetny sposób spędzenia czasu zarówno w gronie przyjaciół, jak i z rodziną. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Warsztaty DNA – Encyklopedia Życia po raz pierwszy odbyły się w dniach 25-29 kwietnia 2007 roku na terenie Kampusu SGGW oraz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie to cieszyło się wtedy bardzo dużym zainteresowaniem - przez pięć dni zgromadziło aż 2500 uczestników z całej Polski.

Patronat Honorowy nad Warsztatami w tym roku objęli Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka, Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański oraz Prezes Polskiej Federacji Biotechnologii prof. dr hab. Tomasz Twardowski.

Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia
Fot. Joanna Szlichcińska

Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia
Fot. Eliza Zawadzka

Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia
Fot. Marek Baranowski

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad Warsztatami Naukowymi DNA - Encyklopedia Życia.

Komentarze

Matt | 2009-01-06 20:18:40
Czy to nie ma być przypadkiem ogólnopolska akcja z wydarzeniami w różnych miastach? Wiem, że temat był poruszany na kole naukowym (UMCS w Lublinie) pod kątem właśnie zorganizowania tego w wielu miastach.

Asia | 2009-01-11 21:10:11
Owszem, właśnie nad tym pracujemy, informacje wkrótce.

pol | 2009-01-25 22:09:54
a czy sa jeszcze jakieś inne warsztaty z biologii bo szukam a nie moge znaleźć. a czy na te warsztaty trzeba sie jakoś nie wiem zapisywac albo cos??

Paweł | 2009-01-26 14:33:52
Sa jeszcze jakies warsztaty organizowane jeszcze z biologii (np inne działy nauczania ew. jakas chemia lub fizyka - wie ktoś o czym takiem??)

aby byc na takich warsztatach trzeba sie jakoś rejestrowac?? jestem z liceum i chciałbym na cos takiego jeździć aby pogłebiac wiedze...
prosze o odpowiedz i dziekuje z góry