ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Konferencja Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiska

Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiskaSekcja Mikrobiologiczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów, działająca przy Instytut Mikrobiologi, Biotechnologii i Immunologii Uniwersytetu Łódzkiego, ma zaszczyt zaprosić studentów, doktorantów, studenckie koła naukowe oraz młodych pracowników nauki do udziału w konferencji pt. Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiska, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2009 roku w Łodzi.

Tematyka konferencji

Mamy nadzieję, że konferencja ta stanie się polem do przedstawienia zainteresowań oraz efektów pracy młodych naukowców, nawiązania nowych znajomości, współpracy oraz wymiany doświadczeń. Tematy przewodnie konferencji zostały wymienione poniżej:

A) zakażenia bakteryjne, czynniki patogenności drobnoustrojów, nowe metody leczenia zakażeń,

B) nowe metody diagnostyki chorób zakaźnych człowieka i zwierząt,

C) nowe zagadnienia z zakresu genetyki, biochemii i biologii molekularnej mikroorganizmów,

D) wyzwania, nadzieje i nowe kierunki w biotechnologii i mikrobiologii środowiskowej.

Przewidywane są 4 sesje referatowe, podczas których zostaną wygłoszone wykłady zaproszonych gości oraz wybrane w drodze konkursu prezentacje prac nadesłanych przez uczestników konferencji, a także sesja plakatowa z aktywną prezentacją wyników.

Więcej na http://www.biol.uni.lodz.pl/katim/

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad konferencją: Mikrobiologia w medycynie, przemyśle i ochronie środowiska.