ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

MCI.BioVentures partnerem Bio-Forum VII

BioForum VII Targi Biotechnologii  i Biobiznesu w Europie ŚrodkowejFundusz inwestycyjny MCI.BioVentures, którego głównym celem jest finansowanie rozwoju biotechnologicznych start-up’ów został partnerem Bio-Forum VII – Targów Biotechnologii i Biobiznesu.

MCI.BioVentures to pierwszy fundusz inwestycyjny w Polsce, którego misją jest identyfikowanie najbardziej wartościowych ludzi, odkryć naukowych i projektów z dziedziny biotechnologii i medycyny.

Fundusz dostarcza kapitału i doświadczenia w zarządzaniu, umożliwiających szybki rozwój i wzrost wartości firm skutkujący oczekiwanym zwrotem z inwestycji. Model działania MCI.BioVentures zakłada inwestycje na wczesnym etapie rozwoju przedsięwzięcia, a następnie aktywne wsparcie właścicielskie. Preferowane sektory dla inwestycji funduszu to m.in. biotechnologia, nowe leki i terapie, materiały i urządzenia medyczne oraz usługi ochrony zdrowia.

Grzegorz Gromada, prezes zarządu MCI.BioVentures Sp. z o.o.: „Dla przedsiębiorców i naukowców zainteresowanych komercjalizacją wyników badań z dziedziny biotechnologii Bio-Forum jest doskonałą okazją do nawiązania kontaktu oraz rozpoczęcia współpracy z funduszem MCI.BioVentures. Jestem przekonany, że wśród uczestników Bio-Forum spotkamy firmę, która dzięki współpracy z BioVentures, w przyszłości, stanie się symbolem światowej biotechnologii”.

Największe Targi Biotechnologii i Biobiznesu w Europie Środkowej – Bio-Forum VII, które stanowią platformę dla transferu technologii oraz współpracy nauki i biobiznesu, odbędą się w Łodzi w dniach 15-17 maja 2008r.

Bio-Forum VII – to impreza kojarzona w Europie przede wszystkim z innowacyjnym biobiznesem opartym na osiągnięciach naukowych oraz z inicjatywami, których celem jest utworzenie nowych firm na bazie projektów badawczych. Bio-Forum od 7 lat stanowi platformę konfrontacji aplikacyjnych projektów B+R z potrzebami przemysłu, a unikalna, targowa formuła imprezy pozwala na bezpośredni kontakt ich twórców z przedstawicielami biobiznesu. Obecnie Bio-Forum, jako Największe Targi Biotechnologii i Biobiznesu w Europie Środkowej, pozycjonowane są pomiędzy BioConvention (San Diego, USA) a Biotechniką (Hannover, Niemcy).

Dodatkowe informacje dotyczące Największych Targów Biotechnologii i Biobiznesu Krajów Europy Środkowej, Bio-Forum VII, znajdą Państwo na stronie internetowej – www.bioforum.pl
Fundusz MCI.BioVentues: www.bioventures.pl.