ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Mikromacierze CGH w diagnostyce klinicznej

Warsztaty "MIKROMACIERZE CGH w diagnostyce klinicznej" odbędą się 28-29 września 2009 r. w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Celem warsztatów jest przedstawienie możliwości oraz zastosowania metod mikromacierzowych.

Na warsztaty zaprasza Centrum Edukacji Medycznej wraz z dr Beatą Nowakowską i dr Katarzyną Derwińską z Zakładu Genetyki Medycznej Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Mikromacierze CGH stosowane są obecnie do identyfikacji niezrównoważenia genomu u pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem, cechami dysmorfii lub wadami wrodzonymi, a także w diagnostyce onkologicznej. Dzięki nim diagnozuje się wiele defektów genomu nierozpoznawanych stosowanymi dotychczas metodami.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną zasady działania metod mikromacierzowych oraz umożliwi się uczestnikom własnoręczne wykonanie dwóch platform obecnych na naszym rynku. Prelegentki podzielą się swoim doświadczeniem w stosowaniu mikromacierzy w rutynowej diagnostyce klinicznej oraz w realizacji projektów naukowych. Omówią zasady i problemy interpretacji wyników badań uzyskiwanych tymi metodami, jak również przedstawią technikę FISH - metodę z wyboru stosowaną do weryfikacji wyników uzyskanych metodą aCGH.

Mamy nadzieję, że warsztaty nie tylko przybliżą uczestnikom najnowszą metodę analizy genomu, ale również ułatwią podjęcie decyzji odnośnie ewentualnego wyboru i kupna platformy, która spełni oczekiwania i będzie odpowiednia dla zamierzeń naukowych zainteresowanych.

Program spotkania dostępny jest na stronie:
http://www.cemed.pl/spotkania/2009/mwdk/index.php

Organizator:
Centrum Edukacji Medycznej CEMED Sp. z o.o.
ul. Broniewskiego 89 | 01-876 Warszawa

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym warsztatów Real-time PCR w diagnostyce medycznej.