ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Najnowsze trendy laboratoryjne na BioForum 2009

Bio Forum 2009Absolutną nowość w dziedzinie nanotechnologii wprowadzi wkrótce na polski rynek firma WITKO Sp. z o.o. Urządzenie o nazwie Microfluidizer oferuje niespotykaną dotąd precyzję rozdrabniania materiału do średnic mierzonych w nanometrach. Microfluidizer będzie można obejrzeć podczas BioForum 2009 – największego Forum Biotechnologii w Europie Środkowej.

Producent unikatu jest liderem na rynku, a z jego aparatury korzysta znakomita większość czołowych firm, liderów w swoich branżach: 8 z 10 największych firm branży biotechnologicznej, 17 z 20 farmaceutycznej i 4 z 5 chemicznej.

Urządzenia pracują zarówno w laboratorium jak i w skali produkcyjnej. Produkowane przy użyciu Microfluidizera drobiny wykorzystuje się między innymi do produkcji leków, kosmetyków, lakierów i żywności. Dzięki zastosowanej tu technologii, produkowane cząstki mają niemalże równe rozmiary, co w znaczącym stopniu poprawia ich własności, na przykład: zwiększa stabilność i biodostępność substancji leczniczych, poprawia teksturę kosmetyków, umożliwia wytwarzanie liposomów, stabilizuje emulsje i zawiesiny - również w skali nano, rozbija konglomeraty nanorurek i ściany komórkowe. Te osiągnięcia świadczą o niezwykłym postępie w rozwoju technologii rozdrabniania poczynionym przez wywodzącą się ze światowej sławy uczelni - MIT, firmę Microfluidics.

Najlepszą miarą postępu, jakości i przydatności urządzeń są liczby: 1700 klientów i 3000 zainstalowanych urządzeń Microfluidizer w przeciągu ostatnich 25 lat. Specjalnie dla uczestników BioForum istnieje możliwość bezpłatnego testowania próbek.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.