ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Nocne Starcie Ekspertów w Sopocie

Sopockie Towarzystwo Naukowe zaprasza 29 maja 2009 roku na wieczorne spotkanie poświęcone Starciom Ekspertów.

Rozpoczniemy (17:30-18:30) od przedstawienia w języku hiszpańskim (z tłumaczeniem na polski) pt. „Misterioso hallazgo en el mar”. Koło Naukowe „Club de Español” Uniwersytetu Gdańskiego z przymrużeniem oka przedstawi starcie fachowców, po tym jak w pobliżu wyimaginowanego wyspiarskiego państwa zostaje znaleziony pojemnik z tajemniczą zawartością, być może niebezpieczną dla zdrowia i środowiska.

Następne godziny poświęcimy ostatnio szczególnie żywym kontrowersjom między ekspertami: sporom wokół organizmów genetycznie modyfikowanych (18.45-19.30) i wokół ocieplenia klimatu (19.30-20.15).

Do czego konflikt ekspertów doprowadza w humanistyce przedyskutujemy odpowiadając na pytanie: „Zwykły czytelnik i badacz literatury - jak obrzydzić czytanie?” (20.15-21.00).

Noc podsumujemy łącząc humor z powagą - debatą na temat roli naukowców we współczesnym społeczeństwie, mediach i pop kulturze (21.00-22.00).

WSTĘP WOLNY !!

Miejsce: Instytut Oceanologii PAN
ul. Powstańców Warszawy 55
Sopot

Impreza dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Więcej informacji http://stn.edu.pl/noc-nauki

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym spotkania Starcie Ekspertów.