ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Otwarte Warsztaty Naukowe DNA - Encyklopedia Życia 2010

DNA – Encyklopedia ŻyciaJuż 9-11 kwietnia 2010 na ursynowskim kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w budynku przy ul. Ciszewskiego 8 odbędzie się trzecia edycja otwartych warsztatów naukowych "DNA Encyklopedia Życia". Wydarzenie objął swoim Patronatem Jego Magnificencja Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. W programie przewidziana jest seria wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez uznanych naukowców, która pozwoli przybliżyć tematykę biotechnologii i nauk biomedycznych każdemu z odwiedzających. Ciekawi świata będą mogli sami uczestniczyć w pokazowych eksperymentach, a także wygrać atrakcyjne nagrody. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wszystkie miasta organizujące warsztaty DNA Encyklopedia Życia, w związku z tragedią w Smoleńsku i ogłoszoną żałobą narodową, wspólnie postanowiły z nich zrezygnować - w części miast najprawdopodobniej zostaną przesunięte na inny termin.

Szczegóły: Warsztaty DNA - Encyklopedia Życia

Wrocław

17 kwietnia zapraszamy na wrocławski Rynek!

Warsztaty DNA - encyklopedia życia po raz drugi we Wrocławiu są organizowane wspólnie przez studentów biotechnologii wyższych uczelni. Prezydent Miasta Wrocławia uhonorował warsztaty swoim patronatem. Inicjatywa, działanie i zaangażowanie studentów w projekt zaowocuje 17 kwietnia 2010 roku na wrocławskim Rynku powstaniem miasteczka biotechnologicznego z szeregiem tematycznych stoisk. Stworzy ono okazję poznania atmosfery pracy w laboratorium, dowiedzenia się, które produkty żywnościowe obecne codziennie w naszych domach są efektem procesów biotechnologicznych, zobaczenia prostych ale niesamowitych pokazów izolowania kwasu DNA z pomidora lub kiwi i wiele innych. Nie zabraknie konkursów z nagrodami! Przygotowano również plakaty popularnonaukowe, które w sposób łatwy i ciekawy przedstawią między innymi: różne rośliny i cele ich modyfikacji genetycznej; rolę, jaką badanie DNA odgrywa w kryminalistyce; czym jest i jakie ma znaczenie czerwona biotechnologia.

Lublin

Warsztaty DNA Encyklopedia Życia - skierowane są do wszystkich osób, które są żądne wiedzy i ciekawe świata. Warsztaty stanowią znakomitą okazję, aby świadomie i bez uprzedzeń przeniknąć w świat cząstek i molekuł, które tworzą życie. Pierwszego dnia zapraszamy na wykłady naukowców z lubelskich uczelni oraz debatę dotyczącą przyszłości nauki, które odbędą się w piątek w Auli A Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej. Część drugą stanowią interaktywne warsztaty odbywające się w laboratoriach Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, gdzie również będzie prezentować się Uniwersytet Medyczny. Przyjdź i sprawdź się w roli naukowca! Otwórz razem z nami wrota do wiedzy!

16 kwietnia 2010 (piątek)
8:30 – 16:30 Aula A Wydziały Chemii UMCS (Pl. M. Curie – Skłodowskiej 2)

17 kwietnia 2010 (sobota)
10:00 – 14:00 laboratoria Uniwersytet Przyrodniczy (ul. Akademicka 15), Wydział BiNoZ UMCS (ul. Akademicka 19)

Szczecin

Zapraszamy serdecznie na trzecią edycję otwartych warsztatów naukowych DNA Encyklopedia życia, które odbędą się 16 kwietnia podczas Dni Otwartych Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Czekamy na Ciebie od godziny 10.00 w kompleksie budynków przy ulicy Doktora Judyma. W programie: wykłady popularnonaukowe, pokazy, eksperymenty, wystawa pająków i skorpionów, konkurs z nagrodami.
Jeśli chcesz poznać prawdziwą biotechnologię - zapraszamy!

Gdańsk

Koło naukowe BIO-MED działające przy Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Koło Studentów Biotechnologii działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej połączyły siły w ogólnopolskim wydarzeniu jakim są warsztaty DNA - encyklopedia życia. Warsztaty mają na celu przybliżenie wiedzy o naszym kierunku studiów - biotechnologii, o której często ludzie nie związani z nauką mają błędne pojęcie. Wszystko będzie działo w budynkach Politechniki Gdańskiej 17. kwietnia, gdzie będzie można zobaczyć wiele interesujących rzeczy którymi biotechnolodzy zajmują się na co dzień, (np. izolację DNA), a także poszerzyć swoją wiedzę o rozwojowej i przyszłościowej nauce jaką niewątpliwie jest biotechnologia na licznych stoiskach informacyjnych. Serdecznie zapraszamy!

---
Serwis BioTechnolog.pl sprawuje patronat medialny nad Warsztatami Naukowymi DNA - Encyklopedia Życia 2010.