ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Park LifeScience coraz bliżej - ruszają prace przy drugim etapie inwestycji

Rozpoczęły się prace projektowe przy drugim etapie nowatorskiego w Polsce projektu budowy Parku Biotechnologicznego LifeScience, który powstaje w Krakowie. Po raz drugi wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej został PM Group.

W ramach drugiej części inwestycji Parku Biotechnologicznego LifeScience realizowanego na zlecenie Jagiellońskiego Centrum Innowacji, powstaną dwa budynki: Inkubator Biotechnologiczny i Budynek Naukowy II. Oba budynki przeznaczone będą pod wynajmem powierzchni laboratoryjno-biurowej. W Inkubatorze na powierzchni ok. 7 tys. mkw. znajdzie się miejsce dla małych firm z sektora life science, dopiero rozpoczynających swoją działalność lub już rozwijających się. Z kolei Budynek Naukowy II o powierzchni ok. 7 tys. mkw. będzie przeznaczony pod wynajem powierzchni laboratoryjnej dla dużych firm biotechnologicznych i farmaceutycznych. – Budynek naukowy będzie rozszerzeniem funkcji pierwszego etapu tej inwestycji, w ramach której powstał budynek Parku Technologicznego, niedawno oddany do użytku - wyjaśnia Bartłomiej Tymczak, dyrektor ds. projektów PM Group Polska. – Różnica między nimi będzie polegała na tym, iż w obecnie projektowanym budynku będzie więcej powierzchni przeznaczonej na potrzeby socjalne dla naukowców. Znajdą się więc tam takie miejsca, jak np. bar, sala fitness i taras widokowy - dodaje.

Wykonawcą dokumentacji projektowo-kosztorysowej po raz drugi został wybrany PM Group, międzynarodowa firma architektoniczna, zarządzająca realizacją inwestycji i zajmująca się doradztwem technicznym dla sektora publicznego i prywatnego. Zespół specjalistów firmy zajmie się opracowaniem projektu budowlanego i wykonawczego dla drugiego etapu przedsięwzięcia. Opracuje także specyfikację techniczną, kosztorysy oraz roczną symulację kosztów funkcjonowania obiektów. Prace projektowe potrwają do końca 2009 roku. Park Biotechnologiczny LifeScience będzie się składał w sumie z trzech budynków o charakterze laboratoryjno-biurowym o łącznej powierzchni ponad 20 tys. mkw. W Parku LifeScience ma pracować ok. 500 naukowców i badaczy. Wartość przedsięwzięcia to ok. 200 mln zł.

Źródło: informacja prasowa PM Group.