ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Pierwszy człowiek uleczony z HIV?

25-letni Brytyjczyk Andrew Stimpson jest prawdopodobnie pierwszym człowiekiem, który wyleczył się z wirusa HIV - informuje BBC News, cytując informacje podane przez brytyjskie gazety. Lekarze zapowiadają badania, które mają potwierdzić wyleczenie się.

W 2002 roku u Andrew Stimpsona stwierdzono występowanie HIV. Powtórzone rok później badanie już nie wykazało wirusa.

Stimpson wystąpił wtedy o odszkodowanie. Jednak w trakcie postępowania wykluczono możliwość pomyłki.

Cytowana przez tygodnik rzeczniczka brytyjskiej publicznej służby zdrowia National Health Service (NHS) powiedziała, że wszystkie badania, które przeszedł Stimpson były przeprowadzone właściwie. "Nie wiemy jednak, dlaczego to się stało, dlatego musimy przeprowadzić kolejne testy" - dodała.

"Na całym świecie są 34 miliony nosicieli HIV, a ja jestem jedynym, któremu udało się nad wirusem zapanować, przetrwać i usunąć z mojego organizmu. To cud. Myślę, że jestem jednym z najszczęśliwszych ludzi na świecie" - powiedział Stimpson w rozmowie z BBC News.

Naukowcy już zwrócili się do mężczyzny o poddanie się kolejnym badaniom. Stimpson zapowiedział, że zrobi wszystko, by pomóc w znalezieniu skutecznego lekarstwa - informuje BBC News.

Jak informuje "Sunday Times", Stimpson zaraził się HIV od swego przyjaciela. Przyjmował witaminy oraz środki odżywcze, by zachować sprawne ciało. Miał nadzieję, że nie rozwinie się u niego pełnoobjawowy AIDS.

W październiku 2003 roku zaskoczył lekarzy dobrym zdrowiem. Przeprowadzone wówczas testy dały negatywny wynik. "To była ostatnie rzecz, jakiej oczekiwałem. Byłem zdumiony, ale też zakłopotany. Nie mogłem zrozumieć, jak można wyleczyć się z HIV (...). To po prostu się nie zdarza" - mówił Stimpson.

Zdaniem lekarzy NHS, jeżeli wyleczenie Stimpsona zostanie potwierdzone, będzie to przypadek "niezwykły z medycznego punktu widzenia".

Źródło: PAP

Komentarze

urazinski | 2005-11-27 00:00:00
tak naprawdę na każdą chorobę istnieje lek. Przecierz każdy wirus musi mieć słaby punkt . Słabe punkty mają ludzie . tymbardziej jakiś wirus . Ludzie poprostu jeszcze się nie zorientowali w czym rzecz . Tak naprawdę wyjście z tej pozornie trudnej sytuacji jest bardzo, bardzo proste . Już nieługo.Wierzcie mi. Postanowiłem się tym zająć . Paweł Uraziński

Marcinek | 2005-12-03 00:00:00
Moim zdaniem nalezy podejść do tej sprawy obiektywnie.Mam pewne zastrzeżenia do tego artykułu, ponieważ nie podaje on informacji jakiego typu były to badania. Bo jeśli opierały się one na określaniu miana specyficznych przeciwciał skierowanych przeciwko wirusowi HIV, to myślę, że mogło dojść do błędu.Kilka lat temu czytałem artykuł w pewnym czasopiśmie naukowym dotyczący silnej odpowiedzi układu odpornościowego, która w pewnych przypadkach ostro limituje wirusa HIV a nawet całkowicie go eliminuje z organizmu człowieka. Otóż przeciwciała wytworzone przeciwko temu wirusowi, wiążą się krzyżowo z wirusem HIV. Tak więc kontakt człowieka z takim wirusem zamiast wirusa HIV może dać fałszywie pozytywny wynik dodatni na obecność tego ostatniego!

Genek | 2006-01-24 00:00:00
dziś byłem na badaniach krwi i nie wim co mam robić strasznie sie boje że mam wirusa nie mam pojecia jak do tego podejść co robić jak postąpić prosze pomóżcie mi

aniolek | 2006-02-10 00:00:00
niesamowite: cos trudno mi w to uwierzyc -samoistne wyleczenie z hiv,z medycznego punktu widzenia to niemozliwe,chyba że ten człowiek jest wierzącym przecież wiara czyni cuda -w to moge uwierzyc??:D

Ziomb | 2006-02-10 00:00:00
teraz ten człowiek nie chce się poddać badaniom, bo liczy na wielkie pieniądze od koncefnów farmaceutycznych, a te widocznie nie chcą mu tak dużo zapłacić

Maciek26 | 2006-04-21 00:00:00
to jest bzdura... jeszcze nikt na swiecie nie zostal wyleczony z tej okrotnej choroby. Takimi przypuszczeniami na tej stronie to mozecie sie wypchac!!

PAnie Pawle | 2006-09-09 00:00:00
Panie pawle prosze o kontakt

Paulina ;) | 2006-09-30 00:00:00
Czy jest możliwość przeprowadzenia wywiadu na temat HIV i AIDS proszę się zgłosić.Czekam na jakieś informacje pod tym adresem 14paola@vp.pl

Oliwia | 2006-12-12 00:00:00
chciałabym wiedzieć więcej o przypadkach ludzi których wyleczono. Jeśli ktoś chciałby pomóc mi napisać ciekawą pracę na ten temat proszę o kontakt emi.wuwua@wp.pl
za najmniejszą informację dziękuję!!

kacha 7 | 2007-01-10 00:00:00
jestem chora na hiv nie chce mi sie żyć pomóżcie !!!

Serena | 2007-01-19 00:00:00
nie wiem co myśleć.. wydaje się to być niemożliwym, a jednak.. są trzy opcje:
albo coś zostalo pokręcone w badaniach, tylko jeszcze o tym nie wiadomo. i od poczatku ten czlowiek byl zdrowy.
albo rzeczywiście (co bardzo mało proawdopodobne) udało się wyleczenie. w koncu cuda sie zdarzaja.
albo ten czlowiek jest nadal chory, tylko cos sie stalo w jego organizmie, o czym jeszcze nie wiadomo.

sama nie wiem co myslec. pozdrawiam.

Sebo | 2008-02-01 00:00:00
miałem podobne objawy. jakies 15 roku temu bolace miesnie jakies problemy z koncentracja. potem długo długo nic za do teraz mam problem w okolicach pachwin mam jaką wysypke nad która nie moge zapanowac ginie pjawia sie iznowu ginie..
mam prawo sie bac jakies 2 lata temu byłem z kolegami impreza jak to faceci a było to w niemczech.. skonczyło sie wiadomo gdzie.. byłem z dziewczyna.. z Agencji i w trakcie balonik sie rozleciał... i teraz mam problem i strach..

Ann | 2008-03-11 23:24:00
Jakieś 2 lata temu poszłam oddać krew- badania źle poszły i przez 9 miesięcy myślałam że mam HIV. normalnym jest przecież te, że badania trzeba powtórzyć żeby być pewnym.

Kamil | 2008-11-13 22:40:02
jak powiedzial urazinski każda chorobe bedzie sie dalo wyleczyc na to trzeba czasu. Za niedługo HIVa bedzie sie dalo wyleczyc.

antykatol | 2008-11-23 17:09:48
jakby dopuszczone byly modyfikacje DNA i klonowanie to mielibysmy wielu ultra inteligentnych lekarzy.
a tak to dupa - do kosciola mozna isc jedynie z datkiem i wiara w cud.

hmmm | 2009-12-30 01:24:12
Ciekawe kilka lat temu też mówiono o wyzdrowieniu nie jednym lecz kilku przypadkach teraz nie można znaleźć nawet wzmianki o tamtych relacjach, a przecież wiem co czytałem i to w miarodajnych serwisach. Może to tak jak z napędem hybrydowym ( mały silnik spalinowy napędza generator a ten silniki elektryczny ) ponoć nie działa według producentów aut, a lokomotywa spalinowa z lat 60-tych to nic innego.

bogdan | 2011-04-25 14:27:00
Upłynęło trochę czasu od tego wydarzenia i nowe fakty ujrzały światło dzienne. Wygląda na to, że sprawa wirusa AIDS to jedno wielkie oszustwo.
http://prawdziwezdrowie.blogspot.com/2011/04/aids-wirus-ktorego-nie-ma.html