ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Poznańska Szkoła Bioinformatyki – lato 2005

Trzecia edycja Poznańskiej Szkoły Bioinformatyki odbędzie się w pierwszym tygodniu sierpnia (1 - 6 sierpnia 2005) na terenie kampusu Morasko Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jak w latach poprzednich, kurs organizowany jest przez pracowników Wydziałów Biologii i Fizyki UAM i obejmuje szeroki zakres zagadnień i technik związanych ze współczesną biologią obliczeniową.

Kurs ma charakter wprowadzenia do bioinformatyki i dlatego do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby, które pragną zdobyć podstawową wiedzę w tej dziedzinie.

Program 6-dniowej Szkoły Bioinformatyki obejmuje wykłady, prezentacje i ćwiczenia poświęcone takiej tematyce, jak: biologiczne bazy danych oraz techniki ich efektywnego przeszukiwania, algorytmy i metody szukania sekwencji podobnych (homologicznych): porównywanie i dopasowywanie ("alignment") sekwencji, podstawy analiz filogenetycznych, analiza sekwencji DNA (adnotacja genów), RNA (adnotacja i analiza strukturalna) oraz białka (modelowanie 3D), wprowadzenie do analizy ekspresji genów.

Oficjalna strona imprezy:
http://bioinformatyka.amu.edu.pl/workshop