ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Przewodnik pełen pracy - pracuj.pl

pracuj.plTo nieprawda, że młodzi, wykształceni i ambitni nie mają w Polsce czego szukać. To nieprawda, że najlepsze miejsca pracy zarezerwowane są dla znajomych prezesa. To nieprawda, że pierwsza pensja nie może przekroczyć 1000 złotych. Te i wiele innych mitów związanych z rynkiem pracy studentów i absolwentów obala wydany właśnie przewodnik "Pracodawcy 2006/2007".
Przewodnik już w tym tygodniu będzie można znaleźć na uczelniach na terenie całego kraju. Od 19 października będzie dostępny również w wersji elektronicznej.

To już siódma edycja wydawanego przez portal rekrutacyjny pracuj.pl przewodnika dla studentów i absolwentów. Czytelnicy znajdą w nim ponad 7700 ofert pracy oraz artykuły poradnikowe dotyczące poszukiwania zatrudnienia. Przygotowane przez specjalistów raporty opisują sytuację młodych pracowników oraz wskazują obszary, które mogą być zagospodarowane przez studentów i absolwentów.

Poradnik Pracodawcy 2006 2007Profile pracodawców, z ich oczekiwaniami i propozycjami zatrudnienia, pozwalają zorientować się, jakie drogi rozwoju oferują swoim przyszłym pracownikom oraz jakie branże szczególnie potrzebują młodych specjalistów. Informacje o kryteriach oceny kandydatów i stawianych im wymagania zainteresują nie tylko tych, którzy aktualnie szukają pracy, ale też wszystkich, którzy z wyprzedzeniem planują swój rozwój zawodowy.

Specjalnie dla szukających pracy przeznaczony jest dział "Rekrutacja". Zawiera on informacje na temat przebiegu rekrutacji oraz porady profesjonalistów na temat przygotowania CV i listu motywacyjnego. W dziale tym można też znaleźć wskazówki dotyczące zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Ciekawostką są informacje o najnowocześniejszych metodach rekrutacji – formularzu aplikacyjnym on-line i Assessment Center.

Dla tych, którzy marzą o karierze za granicą, przydatny będzie rozdział poświęcony pracy w Unii Europejskiej. Obok podpowiedzi, gdzie i jak szukać pracy, znajdzie się tam opis formalności, które należy załatwić przed wyjazdem z kraju. Warto też przeczytać historie osób, które na taki krok już się zdecydowały.

Co ważne, w przewodniku prezentowane są tylko te firmy, które deklarują, że poszukują do pracy młodych, wykształconych osób. Przewodnik nie jest więc tylko spisem firm z konkretnych branż. Jest to spis pracodawców, u których studenci i absolwenci mają realne szanse otrzymania pracy.

Adres przewodnika (od 19.X.2006): www.pracuj.pl/e-pracodawcy

Materiał dostarczony przez:
praca i oferty pracy w pracuj.pl

Komentarze

greta | 2006-10-28 00:00:00
skończyć biotechnologię i byc przedstawicielem medycznym?! wybaczcie i tym chcecie zatrzymać biotechnologów w kraju?! bzdura,szkoda tych lat ciężkiej pracy jaką musieliśmy włożyc w studia,lepiej jest skończyć byle co bez wysiłku wtedy się nie rozczarujesz.Pracuj.pl proponuje tylko farmacje,a gdzie sa firmy biotechnologiczne?