ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Sektor bioenergii wciąż czeka na rozwój biotechnologii

Czy istnieją jeszcze obszary dla dalszej ekspansji biotechnologii? Oczywiście, że tak. Znakomitym przykładem jest sektor bioenergii stanowiący szerokie pole do popisu. Jak dotąd biotechnologia znajduje zastosowanie jedynie w produkcji bioetanolu, podsumowuje Frank Scholwin, reprezentujący German Biomass Research Centre w Lipsku.

W samym tylko sektorze mikrobiologicznej produkcji biogazu i przetwarzania biomasy zdecydowanie brakuje metod biotechnologicznych. Szczegółowy wgląd w mechanizmy produkcji biogazu jest konieczny w celu dalszego udoskonalania stabilności procesu, jego wydajności, jak i wielkości produkcji.

Tę technologiczną lukę Frank Scholwin omówi podczas BioForum 2009. Naświetlenie najświeższych trendów w obszarach wciąż oczekujących rozwojowego przełomu to krok naprzeciw potrzebom środkowoeuropejskiej gospodarki, która nadal jeszcze wyłania się i kształtuje drogę swojego rozwoju. Obok promocji Regionu, BioForum stymuluje międzynarodowe kontakty i zainteresowanie zagranicznych inwestorów środkowoeuropejskim potencjałem. Kojarząc naukowców z reprezentantami świata biznesu, stwarza też możliwość czerpania obustronnych korzyści ze współpracy. Od lat BioForum kładzie nacisk na rozwój innowacyjnego biobiznesu opartego na osiągnięciach naukowych.

BioForum 2009 odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2009 w Łodzi.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.