ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Seminarium: Ethics and IP in Life Sciences

Etyka, prawo, biotechnologia: Czy wszystko można opatentować? Między innymi tym zagadnieniem zajmą się uczestnicy organizowanego przez Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU) seminarium naukowego "Ethics and IP in Life Sciences", które odbędzie się 9 marca 2007 w Krakowie (Hotel pod Wawelem, Pl. Na Groblach 22).

Uczestnicy zastanawiać się będą nad etycznym wymiarem biotechnologii w kontekście regulacji prawnych już istniejących i postulowanych. Pośród tematów krakowskiego seminarium znajdą się między innymi: "Patents on life", "Blocking knowledge by patents", "Ownership rights vs. Open source systems" i "Ethics of Intellectual Property in Bioscience".

Seminarium jest adresowane do naukowców prowadzących badania w dziedzinach nauk przyrodniczych, bioetyków oraz specjalistów z dziedziny ochrony i zarządzania własnością intelektualną z Polski, Szwecji, Niemiec i Estonii. Spotkanie jest częścią projektu IP Knowledge Network ScanBalt, finansowanego z 6. Programu Ramowego Unii Europejskiej.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne, wykłady będą odbywać się w języku angielskim.

Kontakt, program i zgłoszenia uczestnictwa:
http://www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/627

---
Serwis BioTechnolog.pl objął patronat medialny nad seminarium.