ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia KUL Lublin

Uczelnia: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Wydział: Wydział Matematyczno-Przyrodniczy

Kierunek: biotechnologia

Typ: Studia stacjonarne I stopnia

Tytuł:

Informacje: Biotechnologia KUL Lublin

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, przejdŸ na stronę www uczelni.


Opinie Biotechnologia KUL Lublin

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Student | 2013-04-17

panie ciekawski w programie jest m.in. biochemia, fizjologia roślin oraz zwierząt, immunotoksykologia, cytofizjologia, enzymologia, genetyka, chemia ogolna, nieorganiczna, organiczna, fizyczna, mikrobiologia ogolna oraz medyczna i przemysłowa, inżynieria bioprocesowa, toksykologia żywnosci. Od razu mówię: PRAKTYCZNIE WCALE NIE MAMY ZAJĘĆ Z OSOBAMI DUCHOWNYMI (oprocz wykładów z ks. prof. Ziębą) I NIE MODLIMY SIĘ PRZED KAŻDYMI ZAJĘCIAMI (no chyba, że przed kolokwiami :))

gosc | 2011-12-13
wszystko to samo co wszedzie.. to tylko nazwa uczelni nie ma nic wspolnego z biotechnologia i tym czego sie tam studenci ucza... nie ma nic gorszego jak mylne przekonanie ludzi...
pozdrawiam

Studentka | 2011-11-22
Otóż jestem studentką biotechnologii na KUL-u i księża nie maja z naszym kierunkiem nic wspólnego... mamy oddzielny wydział w całkiem innym miejscu. po drugie są tam rzeczy o których pewnie nie słyszałeś... Immunotoksykologia, Genetyka, Metody biotechnologiczne w farmacji, Biologia molekularna, Enzymologia, Kultury komórkowe i tkankowe roślin i zwierząt, Cytofizjologia, Biofizyka, Mikrobiologia...i jeszcze mnóstwo innych. Wykorzystujemy różnorodne techniki badawcze. Powstał nowy budynek poświęcony tylko i wyłącznie naszemu kierunkowi. nikt nie ma takiego sprzętu jak nasza uczelnia... Fakt to nowy kierunek ale za kilka lat to będzie potęga!!! jeszcze jakieś pytania?

Kath | 2011-10-17
Otóż proszę bardzo :) Jestem obecnie na trzecim roku i mam za sobą takie kursy jak:
chemia organiczna, nieorganiczna, fizyczna;
biofizyka;
cytofizjologia i ontogeneza;
biochemia;
enzymologia;
techniki laboratoryjne;
metody analityczne;
mikrobiologia ogólna i medyczna;
fizjologia zwierząt i roślin;
immunotoksykologia;
genetyka;
nanomateriały;
biotechnologia farmaceutyczna;
kultury komórkowe i tkankowe roślin;
biologia molekularna;
inżynieria genetyczna,
oprócz tego są również takie wykładowe pierdoły jak logika, filozofia, ergonomia, etyka czy ochrona własności intelektualnej :)

zacofany | 2011-07-05
Jeśli chodzi o studiowanie na katolickiej uczelni to nic bardziej mylnego ciekawski. Gdybyś miał pojęcie o studiowaniu na KUL to wiedziałbyś, że na wydziale matematyczno-przyrodniczym nie wykłada praktycznie żaden z księży a na pewno nie na kierunku biotechnologia. Program studiów obejmuje przedmioty, które wymagane są w podstawie czyli chemie fizyczną, biofizykę, chemię ogólną, analityczną, organiczną, podstawy cytofizjologii, mikrobiologię, biochemię.. itd. Specjalizacje są dwie: biotechnologia medyczna i środowiskowa. Jeśli chodzi o kadrę to wspomnę tylko, że pracują tam nie tylko takie znakomitości świata nauki jak prof. Szyszka (google Ci powie), ale także wykładają wykładowcy z innych krajów np. Włoch. W tym roku zakończy się budowa nowego budynku biotechnologii połączonego z nowoczesnych centrum naukowym KUL i gwarantuję, że długo nikt nie będzie miał lepiej wyposażonych pracowni biotechnologicznych.

Ola | 2011-03-04
Przedmioty realizowane przez 4 pierwsze semestry
1 Chemia ogólna i nieorganiczna
2 Fizyka z biofizyką
3 Matematyka ze statystyką w biologii
4 Podstawy biologii - geneza biotechnologii 5 Podstawy cytofizjologii i ontogenezy
5Chemia fizyczna
6Chemia organiczna
7Logika w biologii
8Biochemia
9 Fizjologia zwierząt
10Historia filozofii
11 Materiały nieorganiczne i kompozytowe w biotechnologii
12 Mikrobiologia ogólna (wykład) E/5 30/2 dr Marek Pilecki
13Ochrona własności intelektualnej
14Enzymologia
15 Fizjologia roślin
16 Genetyka
17 Historia filozofii
18 Immunotoksykologia
19 Mikrobiologia medyczna
20 Podstawy ergonomii
ZAJĘCIA FAKULTATYWNE W JĘZYKU ANGIELSKIM
1Effects of toxicants on organisms
2 Enzymes - structure and regulation
3 Laboratory techniques in protein purification
4 Oxygenology (wykład)

Penki | 2010-09-23
Nie wiem czy wiadomo ale jeżeli chodzi o księży uczących jakiegoś przedmiotu na biotechnologii w KULu jest tylko jeden :)

do ciekawskiego | 2010-09-20
Jest identyczny program jak np. w Olsztynie tylko że, różni się kolejnością w semestrach, gdzie indziej nie sprawdzałem. Wystarczy tylko wejść na stronę uczelni, tam wszystko jest napisane.

ciekawski | 2010-05-07
biotechnologia na katolickiej uczelni? przeciez nikt bardziej niz zacofani proboszcze nie zwalczaja biotechnologii w tym kraju, oświeccie mnie co w programie takiej biotechnologii, bo az jestem ciekaw

1