ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia PAM Szczecin

Uczelnia: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

Wydział: Wydział Lekarski

Kierunek: biotechnologia, specjalność biotechnologia medyczna

Typ:

Tytuł:

Informacje: Biotechnologia PAM Szczecin

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, przejdŸ na stronę www uczelni.


Opinie Biotechnologia PAM Szczecin

Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie

Ariiell | 2011-09-20

i bardzo dobrze, że PUM nie ma prawdziwej biotechnologii, bowiem to studia dla osób zainteresowanych medycyną, a nie chociażby rolnictwem czy przemysłem.

L. | 2010-10-31
Gdybym miała wybierać kierunek po raz kolejny chyba bym się głęboko zastanowiła nad ponownym wybraniem biotechu na PUMie. Nie jest źle, ale z drugiej strony - szału nie ma.

Tomekk | 2010-03-16
@SimpleProbes:to chyba riposta do użytkownika student?

SimpleProbes | 2009-11-23
@western blot
Po przeczytaniu twoich złośliwych komentarzy zaświtało mi w głowie kim jesteś. Nie deprecjonuj biotechnologii na Pomorskiej Akademii Medycznej. Uczelnia ta już niedługo stanie się Uniwersytetem. Będzie to trzeci uniwersytet w Szczecinie po USie i ZUT-cie.

western blot | 2009-10-14
zgadzam się z przedmówcą... niestety.

student | 2009-09-09
PAM nie ma prawdziwej biotechnologii. tu jest wszystko prowadzone pod medycyne człowieka, laboratoria tez typowo pod medycyne człowieka, tu nie ma prawdziwej biotechnologii.

western blot | 2009-07-06
Jaki nauk o zdrowiu?! nom - masz przecież u nas osobny wydział - Wydział Lekarsko - Biotechnologiczny i Medycyny Laboratoryjnej.

Horacy | 2009-07-01
Po trzech latach masz wyzsze, a po pięciu magistra biotechnologii.pozdro:*

nom | 2009-06-29
Wiem, że to może troche za wcześnie, ale czy ktoś sie orientuje jaki tytuł ma absolwent biotechnologii na PAMie po 3 latach, a jaki po 5? Chodzi mi o to czy jest to magister biotechnologii czy np. nauk o zdrowiu(jak w innych miastach)? pozdriawiam

Ant | 2009-06-05
Jestem kandydatem na Wlaśnie owy kierunek studiów zapytałem w dziekacie przy ul. Rybackiej o program studiów, dostałem jak to Pani powiedziala \Zatwierdzone przedmioty\ i dodała ze jeszcze kilka jest opracowywanych, poki co mogę wstawić tą namiastkę biotechnologii medycznej :
Biochemia
Bioetyka
Biologia komórki
Biologia molekularna
Biologiczne bazy danych
Chemia fizyczna
Chemia ogólna i nieorganiczna
Chemia organiczna
Chirurgia
Choroby wewnętrzne
Choroby zakaźne
Enzymologia
Farmakologia
Fizjologia i patofizjologia człowieka
Fizyka z biofizyką
Genetyka kliniczna
Genetyka ogólna
Ginekologia i Biotechnologia rozrodu wspomaganego medycznie
Histologia
Immunologia z alergologią
Inżynieria Bioprocesowa
Język obcy
Matematyka ze statystyką
Medyczna diagnostyka labolatoryjna
Mikrobiologia ogólna
Neurologia
Ochrona środowiska
Onkologia kliniczna
Patomorfologia
Pediatria
Podstawy anatomii człowieka
Podstawy Farmacji
Podstawy informatyki wraz z bioinformatyka
Prawo medyczne
Roślinne,Zwierzęce kultury in vitro
Techniki Biologii Molekularnej
Technologie Biochemiczne
Wychowanie fizyczne

MAM nadzieje ze rozjaśni to co nie którym pogląd na sprawę :)
Ja nadal bedę startował :D

Piotrossy | 2009-05-23
Ciężko wysnuwać jakieś daleko posunięte wnioski po jeszcze nie skończonym pierwszym roku studiów, na którym w dodatku mało było typowych biotechnologicznych przedmiotów. Z pewnością stwierdzić mogę, że biotechnologia jest realizowana tutaj pod uczelnię tzn. absolwenci będą chętnie zatrudniani przede wszystkim w Zakładzie Genetyki przy testach genetycznych. Jeśli ktoś chce podążać w tym kierunku - polecam tę uczelnię. Inna sprawa, że genetyka to nie kwintesencja biotechnologii. Ukończenie biotechnologii na PAM-ie pozwoli na zdobycie wiedzy w tak ważnych dziedzinach jak mikrobiologia, farmakogenetyka i inne. Jednakże pracę powiązaną z tymi dziedzinami nie znajdziemy raczej ani na PAMie, ani tym bardziej gdzie indziej w Szczecinie.

westernblot | 2009-03-26
co to są za sformułowania? przy terapii genowej???farmakogenetyce??? nie wiem jak można być tak nieogarniętym i rzucać takimi sloganami przeczytanymi chyba w Superexpresie, albo innym Metro.

biot | 2009-03-18
do ja: a ile osob po skończeniu pracuje w tych miejscach o których piszesz?: Bo pewnie niewiele...

ja | 2009-03-16
po biotechnologi na PAMie jako ze to biotechnologia medyczna mozna pracowac pozniej w przemysle farmaceutycznym, przy produkcji kosmetyków, różnego typu labolatoriach np w kryminalistycznym labolatorium, jak również w koncernach biotechnologicznych, czy przy teriapii genowej, farmakogenetyce... wybór nalezy do ciebie....

amelia | 2009-02-26
Hej orientuje się ktoś jak jest z pracą po biotechnolgii na PAM-ie? Lepiej wybrać właśnie biotechnologię, które mnie interesuje, czy analitykę medyczną albo ewentualnie samą medycynę?

ja | 2009-02-18
no nie przesadzaj pierwsza sesja byla prosta ;) i co do bioinformatyki to ciekawa wcale nie byla podobnie jak i matma... to niestety najnudniejsze przedmioty ze wszystkich ;) reszta naprawde całkiem fajna.... ja jestem zadowolona ;)

Molu06 | 2008-12-28
Jak to na Akademii Medycznej bywa, na pierwszym roku jest anatomia i na nia glownie sie uczymy (co tydzien jest wejsciowka z danego ukladu). Poza anatomia, jest bardzo ciekawa bioinformatyka (glownie korzystamy ze strony: www.ncbi.nlm.nih.gov/) i matematyka (program R)... . Oczywiscie jest tez chemia (narazie ogolna i nieorganiczna), na ktorej robimy fajne rzeczy w laboratorium i biofizyka, rownie fajne badania (np. spektrometria, badanie sluchu, EKG itp.). Niestety II semestr bedzie o wiele ciezszy, bo bedzie m.in.: organika, genetyka, fizjologia, histologia i chemia fizyczna. Ogolnie polecam, mimo ze jestem przed pierwsza sesja. Pozdrawiam!

Flos | 2008-09-24
Ciekawa jestem pierwszych waszych opinii, bo sama jestem chętna do studiów w tym miejscu. Życzę powodzenia.

1