ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia UKW Bydgoszcz

Uczelnia: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Wydział: Wydział Nauk Przyrodniczych

Kierunek: biotechnologia

Typ: studia I stopnia stacjonarne, niestacjonarne

Tytuł: licencjat

Informacje: Biotechnologia UKW Bydgoszcz

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, przejdŸ na stronę www uczelni.


Opinie Biotechnologia UKW Bydgoszcz

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

monika1111 | 2011-10-18

studiuję biotechnologię na ukw i jestem bardzo zadowolona, szkoda tylko że nie można zrobić tutaj magistra. Proponuję najpierw zorientować się w temacie a dopiero potem wypisywać kąśliwe komentarze na temat owej uczelni i biotechnologii tutaj.

z utp | 2011-08-14
do odp jerzego
Tylko, że nasza uczelnia gwarantuje nam uzyskanie tytułu mgr inż., a Wy przyjdziecie do nas na magisterkę (bo tak ugadane są nasze uczelnie), bo Wasze UKW da Wam tylko licencjat

arek | 2011-04-04
witam heh ludzie nie ma to jak kompetentne wypowiedzi ludzi nie wiedzących nic o UKW. ja studiuje tam biotech i sadze ze opinie nie sa sprawiedliwe
ie wiadomo na jakim poziomie heh nie ma to jak zaglebiac sie w szczegoly. uczelnia powstala kilka lat temu i z tego wzgledu w rankingach nie moze jeszcze uzyskiwac zbyt lwielu punktow z niektorych kryteriow takich jak stara doswiadczona kadra. naukowcy na ukw to zazwyczaj ludzie mlodzi rozwijajacy swoja dzialalnosc, z wiedze ktora potrafi zaciekawic i aktualna co najwazniejsze. mam porownanie jak prowadzone sa zajecia z kadra ktora osiagnela juz sukces i mlodych. doswiadczeni naukowcy niechetnie aktualizuja swoja wiedze i srednio obchodzi ich to co my z zajec wynosimy heh no coz to nasza sprawa... a niektorzy zamiast dowiedziec sie co tam slychac u zony wola jednak material tematyczny... a no co mnie ostatnio zadziwilo po rozmowie z kolezanka z utp to ich braki sprzetowe... znaczy sie sprzet podobno jest ale na oczy nikt go nie widzial... pozdr

marta | 2010-09-04
Nie mam pojęcia dlaczego tak najeżdżacie na UKW, przecież to uczelnia jak każda inna.

jerzy | 2010-02-15
Ja jestem zadowolony ze studiów biotechnologicznych na UKW. Z kolei osobom, które z taką napastliwością krytykują wyżej wymienioną uczelnię, radzę bliżej zapoznac się z zapleczem, kadrą i badaniami, jakie przeprowadza się właśnie na UKW. A warto dodać, że Wydział Nauk Przyrodniczych jest jednym z najbardziej rozwijających się.
Tak więc studentom innych uczelni, nie mających zielonego pojęcia o studiach na UKW, radzę wyładowywać swoją frustrację gdzie indziej.
A propos,UTP raczej nie zajmuje wysokiego miejsca w rankingach uczelni technicznych...

Darek | 2009-04-04
Cały ten Uniwersytet jest żenujący i zgadzam się z Nikitą - w tej chiwli każdego roku biotechnologię kończy pięć kolejnych roczników w naszym województwie (UTP WR, UTP WTiICh, CM, UMK i UKW). To wszystko powoduję, że teraz to już naprawdę nie ma szans na pracę po tym kierunku.

jozek | 2009-03-23
Co nie zmienia faktu, że jest to pewną nieuczciwością wobec studentów - biotechnologia na trzeciej uczelni w Bdygoszczy? (a kolejna na UMK nieopodal) Władze uczelni uważają, że aż taki szeroki rynek pracy dla biotechnologów w kujawsko-pomorskim? jestem przekonany, że zapotrzebowania takowego nie ma, a kierunek otwarty z mody bo łatwo dostać dofinansowanie na kolejnych studentów. Co do UKW to nie znam tej uczelni, ale jestem przekonany, że zaplecza przyrodniczo-medycznego na wysokim poziomie mieć nie może, więc może lepiej niech włączy się jakikolwiek racjonalizm w tworzeniu oferty edukacyjnej, a nie ślepe podążanie za popytem.

mika | 2009-03-22
Ja się nie zgadzam z nikitą! Nie wiem co ma na myśli mówiąć o ej uczelni z niewiadomo jakim poziomem. Przedmioty jakie mamy są w większości zbieżne z tymi jakie są w treści programowej collegium medicum w Bydgoszczy. Nie uważam, że na UKW juest niski poziom biotechnologii. Są bardzo ciekawe ćwiczenia np. z genetyki lub analizy. Cieszę się, że mogę studiować na UKW!

nikita | 2009-03-12
no to juz jest gruba przesada, zeby na tej (wiadomo o jakim poziomie) uczelni otwierać ten kierunek. To tylko kasa dla wątpliwej klasy profesorów. To po prostu szczyt!!! Nie wiem, kto na to zezwala. Jestem absolwentką biotechnologii na bydgoskiej uczelni (na szczęście nie tej) i właśnie doświadczam miodu, w jaki się po biotechnologii w wojewodztwie kuj. pom. opływa ... Nie ma zupelnie tu na biotechnologów zapotrzebowania i dlatego jestem zdania, że to oszustwom ktore powinno byc karalne !

1