ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia UM Łódź

Uczelnia: Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Wydział: b.d.

Kierunek: biotechnologia

Typ: 3-letnie studia I stopnia stacjonarne

Tytuł: licencjat

Informacje: Biotechnologia UM Łódź

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, przejdŸ na stronę www uczelni.


Opinie Biotechnologia UM Łódź

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

bajoteknolodzi | 2012-06-20

Odradzam ten kierunek na UMEDZie. Przygotowuje sie wlasnie do egzaminu wiec napisze zwiezle. Slowa ktore przychodza mi na mysl o naszym wydziale? Cyrk, balagan,bezsilnosc, zazenowanie, olewczosc ze strony profesorow, zaniedbanie, zero praktyki, mnostwo niepotrzebnego materialu, a za malo odpowiedniego, wyscig szczurow. Czasem mam wrazenie , ze ten kierunek jest tylko po to, zeby wydzial dostawal kase w UE. Wykladowcy swoja droga tez licza tylko na kase, czesc nie raczy pojawic sie na wykladach z ktorych material jest na egzaminie. Szkoda, kierunek moglby byc fajny jesli kogos pociaga taki wymiar wiedzy.. no ale coz, skoro uczelni zalezy na wyksztalcenie profesorow i doktorow z kadry pracownikow, to raczej niemozliwe, zeby zdolali jeszcze wykreowac jeszcze biotechnologow wsrod studentow.

studying | 2011-06-15
Bardzo, ale to bardzo nie polecam. Traktowani jak piąte koło u wozu, porównując z innymi wydziałami. Plan zajęć/ plan sesji egzaminacyjnej zakrawa często o absurd - i pod względem dysproporcji w ilości zajęć pomiędzy semestrem pierwszym a drugim jak i w kwestii terminów. Najzwyczajniej w świecie dostajemy do rozplanowania resztki czasu wykładowców, które zostały po innych kierunkach. Co rok zmienia się koncepcja składu przedmiotowego dla danego rocznika(zwłaszcza na pierwszym roku) i staje się coraz bardziej śmieszna i absurdalna.

mycha | 2010-01-06
Na tej uczelni studiuje się dobrze jedynie wtedy, gdy nie masz problemów ze zdrowiem. W tym roku miałam poważne problemy zdrowotne i większość wykładowców nie poszła mi na rękę. Dziekan też specjalnie nie pomógł. Przez to w rezultacie musiałam zrezygnować.

bulus | 2009-07-29
Ja w tym roku zaczynam naukę na tym właśnie kierunku. Angielskiego jest na serio tak dużo? Jak to się rozkłada godzinowo? A jak się sprawa ma jeśli chodzi o matematykę i fizykę, można temu podołać?

Bulwa | 2009-04-19
Widze, że jeszcze nikt z moich koleżnek i kolegów studentów nie okrył tego portalu. Z drugiej strony nie jest nas jeszcze wielu bo jedynie 2 roczniki ale myśle ze z roku na rok bedzie nas coraz więcej.

Kilka słów promujących nasz kierunek :D
Więc jak dotąd dostępne sądwie specjalizacje (wybierane juz na 1 roku co tak naprawde pozytywnie wpływa na pożniejsze studiowanie) medycyna molekularna oraz obrazowanie medyczne z radioterapią. Sam studiuje na specjalizacji medycyna molekularna więc o niej moe powiedzieć nieco wiecej. Na tym kierunku bardzo rozwinięty jest kurs języka angielskiego gdyż praca licencjacka oraz jej obrona bedzie przeprowadzana w języku angielskim (duży atut przy poszukiwaniu pracy). Co więcej sudia magisterskie z tej specjalności są planowane jedynie w tym języku. Bardzo rozwinięta na naszym kierunku jest biochemia, genetyka i oczywiście biologia molekularna.

Wszystkim zainteresowanym polecam naszą strone wydziałową
http://blnsk.umed.lodz.pl/
tutaj znajdziecie przydatne inforamcje dotyczące kierunku.

1