ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia UM Poznań

Uczelnia: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Wydział: Lekarski II

Kierunek: biotechnologia, specjalność biotechnologia medyczna

Typ: pierwszego stopnia, stacjonarne, 3-letnie

Tytuł: licencjat

Informacje: Biotechnologia UM Poznań

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przejdŸ na stronę www uczelni.






Opinie Biotechnologia UM Poznań

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

dragonka | 2010-12-23

A nas 9 w tym roku ;)

countess | 2010-04-11
a ja jestem obecnie na I roku i również jest nas 12 :p

pacia | 2009-02-24
no to ciekawie. aktualnie (2008/2009) na I rok przyjęli 12 osób...

fligo | 2009-02-07
gdy pisałem ost post niewiele było wiadomo, dziś troszke więcej: studia magisterskie będą, miejsc będzie co najmniej tyle ile obecnie osób na 3 roku czyli 28, no i będzie egzamin...

biedronka86 | 2009-01-08
do józek: hej. jestem studentką kolejnego biotechnologii na UM w Poznaniu i wiem o co fligo chodziło- studiowanie ciągiem czyli studia jednolite 5 letnie, owszem taką możliwość miały osoby które dostały się na 1 rok nowo otwartego kierunku w 2005 roku(chyba)... a co do tych miejsc na magisterkę to nie wiadomo ile ich będzie, ale zapewne będzie ciężko się dostać. aha- studia magisterskie otwarte będą dopiero od nowego roku akademickiego( czyli w tym roku).

józek | 2009-01-02
do fligo: niemożliwa jest taka sytuacja - jeśli są studia II stopnia każdy posiadający dyplom studiów I stopnia dowolnej uczelni może brać udział w rekrutacji; nie istnieje coś takiego jak studiowanie ciągiem; inna kwestia jak przygotują własnych kandydatów do rekrutacji II stopnia, a jak będą pod tą rekrutację przygotowani inni kandydaci - nie zmienia to faktu, że ktoś posiadający dużą wiedzę kto wykaże to podczas rekrutacji zostanie przyjęty, a ktoś kończący studia I stopnia na UM z mizerną wiedzą nie zostanie.

mikroos | 2008-06-19
Fizyki jest sporo, ale jest to sama przyjemność i jest baaardzo dobrze wytłumaczona.

Z matmą gorzej, ale wszyscy przeszli, więc nie jest tragicznie ;)

natalia1989 | 2008-04-23
czy jest dużo matematyki i fizyki ??

fligo | 2007-12-05
tzn na pewno jest możliwość jeśli studiujesz ciągiem od pierwszego roku...
ale czy jest możliwość zrobienia samych studiów magisterskich, tego pewnie nikt nie wie, bo pierwszy rok, który studiuje na licencjackich jest dopiero na drugim roku ;D

czarna | 2007-11-25
mam pytanie, czy u Was jest możliwość zrobienia magisterki? czy to są tylko studia 3letnie?

mikroos | 2007-02-27
Tura - zmienilo sie sporo, bo dwa lata temu nie bylo u nas jeszcze biotechnologii ;)

a tak poza tym to chcialbym zauwazyc, ze dokladnie od dzis jestesmy Uniwersytetem Medycznym :D

---
Mod: zaktualizowane ;)

Tura | 2007-02-14
;) Z doświadczenia wiem jak to wyglada, w końcu gosciliśmy studentów AM na naszej uczelni podczas zarówno wykładów jak i ćwiczeń - było to ze dwa lata temu, kiedy AM nie dysponowała ani odpowiednim programem, ani salami, ani sprzętem...nawet wykładowca był od nas pożyczony. Mam nadzieje ze od tego czasu już sie cos zmieniło. Pozdrawiam serdecznie.

mikroos | 2006-09-07
nie no, bez przesady, tak zle jak na medycynie nie jest ;)

matmy jest 60h, z jednej strony ciezka (calki, rozniczki, rownania rozniczkowe etc.), a z drugiej strony wykladowcy sa calkiem ukladni i pomagaja jak sie da :)

fizyka... bardzo przyjemna w formie, choc bywa trudna w tresci. za to egzamin jest w bardzo ludzkiej formie.

jakbys potrzebowala pomocy, szukaj na forum, jest temat o naszym kierunku :)

Marta | 2006-09-06
Hej, jestem właśnie w 3 liceum i myśle o biotechnologi...Dużo jest na tym fizyki i matmy? I czy musicie tak zakuwać że na nic już czasu nie macie? (np w porównaniu z medycyną)

mikroos | 2006-08-22
zeby byla jasnosc, nie napisalem ze podejscie 'medyczne' jest lepsze ze wzgledow merytorycznych tylko ze wzgledu na to, ze specyfika pracy bedzie wymagala nieustannego kontaktu z lekarzami. tylko tyle :]

a co do anatomii to mimo wszystko sadze, ze nie byla nam tak bardzo potrzebna, a juz na pewno nie jako przedmiot zakonczony egzaminem. ale to oczywiscie tylko moje skromne zdanie.

pzdr.

Tel | 2006-08-20
Nie no tak serio to każdy z nas się z tą anatomią męczył ale co jak co to nie jest głupi ministerialny wymysł tylko absolutna konieczność, rozumiem gdybyśmy ją mieli w takim zakresie jak na lekarskim to faktycznie troche bez sensu ale takie podstawy jake nas obowiązywały to była absolutna konieczność bo nie wyobrażacie sobie chyba że ktoś po 5 latach studiów szuka aorty na szyi. A co do sopsobu myslenia to nie bądźmy śmieszni i nie starajmy się go określić bo to jest "naciąganie kurzu na drut" i wydaje mi się że nie sposób myśłenia biotechnologa, biologa czy też medyka jest słuszny tylko taki który daje efekty................

jukino | 2006-08-16
Ja osobiście uważam, że anatomia jest niezbędna biotechnologowi medycznemu.... W końcu zamin się coś opracuje, trzeba wiedzieć jak na to wszystko będzie reagował organizm i w ogóle jak to wszystko obleci.

mikroos | 2006-07-31
podejscie charakterystyczne dla medyka jest doskonale, biorac pod uwage, ze potem bedziemy musieli wspolpracowac z lekarzami - wiec to chyba oczywiste, ze skoro obiektem naszych badan i dzialan bedzie glownie czlowiek, to musimy umiec dogadac sie z tymi, z ktorymi bedziemy wspolpracowac? rownie dobrze ja moge przyczepic sie do biotechnologii UAM, ze nie poradzicie sobie w pracy z lekarzami, bo nie bedziecie umieli sie skoordynowac. to po prostu inna specjalizacja i tyle! juz na dzien dobry nas informowali, ze to biotechnologia *medyczna*

po co anatomia? przede wszystkim niestety po to, zeby nabic punkty ECTS, bo anatomia jest przedmiotem obowiazkowym na kazdej AM - niestety taki glupi ministerialny wymysl, ktory i mnie bardzo boli, ale uczelnia walczy o zniesienie tego obowiazku.

a co do osob ze stazem na UAM... nie chce byc brutalny, ale jesli nie wiesz jak wyglada u nas nauka, to moze nie oceniaj, czy w porownaniu do Was bedzie nam czegos po pieciu latach brakowalo ;) bo to wyjdzie w praniu

pozdrawiam!

Biotechnolog UAM | 2006-07-23
Dobrze, że wam sie podoba, ale mam jedną obawę co do waszego kierunku. Nauczą was sposobu myślenia typowego dla medyków, a nie dla biotechnologów czy biologów molekularnych. Wydaje mi się, że kierunek ten jest lepszy dla ludzi, którzy przynajmniej ze 2 lata postudiowali biotechnologię na AR albo UAM. Swoją drogą czy ktoś powie mi po co biotechnologowi anatomia??

/me | 2006-05-11
po prawie roku studiow moge stwierdzic jedno: jest genialnie po prostu. momentami nie jest latwo, moze nauki nie ma strasznie duzo, ale za to trzeba sie uczyc bardzo regularnie. jest nieco chaosu, jak np. przy prowadzeniu histologii, tak naprawde nikt nie wie, czego oczekiwac i co z nami robic... ale uwazam, ze studia sa genialne, szczegolnie czesc prowadzona w Wlkp. Centrum Onkologii, gdzie naprawde duzo robimy, ogladamy dzialanie szpitala od podszewki itp, a nie tylko sluchamy i czytamy. naprawde goraco polecam, sam gdybym mial wybor, bez watpienia jeszcze raz wybralbym ten sam kierunek!

123