ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Biotechnologia UO Opole

Uczelnia: Uniwersytet Opolski

Wydział: Przyrodniczo - Techniczny

Kierunek: Biotechnologia

Typ: dzienne, pięcioletnie magisterskie

Tytuł: magister

Informacje: Biotechnologia UO Opole

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Uniwersytet Opolski, przejdŸ na stronę www uczelni.


Opinie Biotechnologia UO Opole

Uniwersytet Opolski

małajola | 2011-10-07

Mi na UO studiuje się bardzo dobrze, więc nie zgadzam się z niektórymi moimi przedmówcami. Nauki trochę jest, trochę trzeba też przy zdawaniu niektórych przedmiotów liczyć na łut szczęścia (matematyka z Panem Dziekanem między innymi ;D ). Jestem dopiero na drugim roku, mogę powiedzieć, że dużo nauki jest z inżynierii bioprocesowej, z bardzo wymagającą panią profesor, u której na łagodne traktowanie nie ma raczej szans. Jak zauważył kolega niżej, laborki z chemii na drugim semestrze dają w kość. Stresujące są też zajęcia z ochrony przyrody. Atmosfera ogólnie panuje przyjazna. Komfort studiowania po przeniesieniu do nowego budynku Collegium Biotechnologicum też się poprawił. Wszystkim zamiłowanym w naukach biologicznych gorąco polecam Opole :) po co pisać o wszystkich wykładowcach i przedmiotach, wpadajcie i przekonajcie się sami :D

cixi | 2011-06-26
Studiowałam rok na biotechnologii w Opolu i szczerze powiem- tragedia. Po roku zaczęłam studia od początku na politechnice wrocławskiej. Powiem tak: na biotechnologii w Opolu, nawet porównując pierwszy rok nie robi się nic, wielu pisze o tym, że ciężka jest matematyka, czy fizyka, ale to totalna bzdura! Ludzie, którzy zaliczają matematykę nie potrafią później prostej całki rozwiązać, a chcą się ubiegać o tytuł pseudo-inżyniera. Nic nie robiąc cały semestr można spokojnie wyciągnąć średnią 4.5, a nawet i lepiej. Dopiero po rozpoczęciu studiów na politechnice zobaczyłam co to są studia. I tutaj jest rzeczywiście ciężka matematyka, czy fizyka. Polecam każdemu, kto pod przymusem rodziców/presji otoczenia chce mieć papier dla papieru i nie narobić się przy tym;]

Irina | 2011-03-19
Jestem na 3. roku licencjackich i wiele zajęć jest ciekawych. Owszem zdarzyły się przedmioty kosmiczne, nie wiadomo o co w nich chodzi itp. Ale bardzo chwalę sobie przedmioty inżynierskie, pani prof. to mistrzyni w swojej dziedzinie, potrafi znakomicie wykładać. Tak się bałam tego przedmiotu przez nazwę, a nie jest taki zły:) Jak się człowiek pouczy, to zda.

Najgorsza jest fizjologia zwierząt...

exix | 2010-02-16
siema studia są lajtowe jak zawsze kujony maja tu dożo nauki hehe, z racji tego że jestem prawdziwym studentem praktycznie się w ogóle nie uczę i all zaliczam wykładowcy niektórzy nic nie wymagają inni dużo ale i tak nie muszę zarywać nocek by zdać więc nie ma się czego bać:) Ogólnie wszyscy są przychylni studentowi nikt nikogo nie uwala a atmosfera panuje przyjemna. Co do sprzętu nie jest może najlepszej jakości ale co trzeba zrobić to się na nim zrobi. Jestem na III roku właśnie zaczynam 6 semestr powiem wam z doświadczenia im bardziej zakombinujesz tu tym mniej się narobisz. A co do tak tragizowanej mikro przemysłówki i biotechnologi z pewnym wykładowcą to nie ma się czego bać może i jest wymagający i zaliczenie jest ustne ale nie trzeba klepać na pamięć regułek wystarczy to rozumieć i własnymi słowami przedstawić i zaliczycie. Podsumowując kierunek nie trudny w miłej atmosferze każdy tu da rade. Jeśli macie jakieś pytania odnośnie tego kierunku potrzebujecie materiały lub nie wiecie co zrobić by się nie narobić to pytać

józek | 2009-07-06
Uściślam: studiów niestacjonarnych traktowanych, z tego co mi wiadomo, po macoszemu. Z resztą, moim zdaniem, biotechnologia niestacjonarna to pomyłka - ale cóż, czesne jednak dla uczelni ważniejsze.

sunflower | 2009-06-22
Uściślam: drugi rok uzupełniających magisterskich

józek | 2009-05-13
V roku biotechnologii? mimo, że istnieje dopiero trzeci rok? super

sunflower | 2009-05-11
Do Kinomaniaka - jestem studentką V roku i zdania o UO nie zmnieniłam.

Pumba | 2009-05-01
Studiuję na pierwszym roku Biotechnologii UO i sobie chwalę. Z moją matematyką mieli problemy znajomi z politechniki Wrocławskiej, pani prof. z fizyki strasznie wymagająca. Inżynieria kosmos :D Laborki naprawdę ciekawe a prowadzące bardzo wymagające (kto przeżył chemie organiczną temu żaden mobbing w pracy nie straszny) :) Polecam :)

heniek | 2008-12-26
Powiem tak... sporo nauki, sęk w tym, że niekoniecznie tych strategicznych dla biotechnologii przedmiotów i nieproporcjonalnie do czasu kursu - np. 15h wykładu, a wymagane o wiele więcej niż jest i powinno być realizowane). Wymagane sporo wiedzy książkowej, teorii... z praktyką już bywa różnie. Może dlatego, że zbyt wiele osób jest przyjmowanych w stosunku do możliwości efektywnej pracy laboratoryjnej (w ostatnim naborze było to 70 osób, gdy np. UMK przyjmuje 30 osób). Pracownicy naukowi katedry z reguły dość przychylni - nie można zbyt wiele zarzucić, a jeśli już są to zdecydowane wyjątki). Czy poleciłbym te studia potencjalnym kandydatom? nie wiem... musiałbym mieć realne porównanie z innymi uczelniami bo jak na tą chwilę widzę sporo niedociągnięć i nie raz człowiek jest zawiedziony.

biotech88 | 2008-12-06
Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. Po prostu bark pieniędzy na iwestycje na tym kierunku... Atmosfera ok, jak dla mnie kadra nie stwarza wiekszych problemów.. Szczególnie nasz rok polubił dr D. Janeckiego:)

Ktoś kiedyś napisał, że jeśli się chce coś osiągnąć to niewżne gdzie. Po prostu trzeba robić swoje. ;)

Studentka | 2008-11-26
Jestem na II roku i powiem szczerze nauki jest całkiem dużo, szczególnie fizjo..i genetyka (moj rocznik wie o co chodzi :P) sprzęt stary, szwankuje bardziej niż mniej.. Laborki biochemia całkiem przyjemne. Ogólnie bez większego stresu...:)

biotechnologUŚ | 2008-11-11
Jesli chodzi o biotechnologie to kompletna porażka!!! ucieklem z UO na UŚi róznica jest kolosalna !!!!! Akredytacje opolski dostał cheba za znajomosci z Komisją. Naprawe nie polecam tego kierunku na tej uczelni.

Kinomaniak | 2008-08-01
Hehe.. dobry żart. Chyba to napisał/a student/a I roku.

sunflower | 2008-04-24
Jesli ktoś ma ochote nic nie robić, wogóle się nie uczyć to polecam. Moim zdaniem totalna beznadzieja. jakim cudem dostali akredytację na ten kierunek nie wiem. A laborki.......hm.....totalny ich brak.

freek | 2007-09-11
polecam każdemu całkiem ciekawy kierunek chodź jest kilka przedmiotów nie do przeskoczenia (np. mikra )
warunki znośne chodź mogły by być lepsze (wystarczy tylko popluć i przetrzeć :p )
sprzęt może nie jest pierwszej młodości ale działa (jak nauczysz się jeździć polonezem pojedziesz każdym autem )
szefu trochę dziwny ale bez jego pomocy nie da się daleko zajechać ( co najwyżej na angielski zmywak :) )
ale za to jakie wykładowczynie fiu fiu
na 1 miejscu pani Nabr. kobieta marzenie
cudowny uśmiech, głos jak pogodynka i jest dla ludzi
kobieta ma u mnie b.dobry +
niestety ja u niej tylko dostateczny ;)
ale nie należę do osób które wolą się uczyć niż pić piwo
tak czy inaczej kierunek trudny ale naprawdę opłacalny

jeśli chcesz mieć trochę więcej kasy od swoich kumpli i projektować kwadratowe arbuzy lub bez pestkowe mandarynki to nie zastanawiaj sie

Kinomaniak | 2007-06-22
Jestem studentem biotechnologii na UO. Nie jest źle. Czasami trafią się zmierźli wykładowcy, prowadzący, ale ogólnie jest na luzie. Grunt to umiejętność kombinowania, bez tego ani rusz :) A co do sprzętu to jest ok. Warunki są dobre. Zapraszam !!! W razie pytań piszcie na mojego email'a: gram87@op.pl :)
PS. Mart@ raczej 3+2 niż 2+3, chyba, że ty masz indywidualny tok nauczania hehe...

Marta | 2007-05-23
Po pierwsze: Biotechnologia została otworzona w tym roku, czyli jest tylko jeden rocznik. Więc niech nikt nie pisze, że jest drugi rok.
Po drugie: Kto w opisie kierunku napisał, że studia są jednolite magisterskie? To nieprawda, są dzielone 2+3.
Po trzecie: Jeśli chodzi o warunki, to naprawdę jest średnio, głównie dokucza brak sprzętu w laboratoriach.
Mimo wszystko, jeśli ktoś naprawdę to lubi, to nic mu nie przeszkadza :)

Student IV biologii | 2007-05-09
Warunki są do bani. Widać, że wypowiadają się studenci z pierwszych roczników bo biotechnologia jest u nas dopiero drugi rok. Laboratoria słabo wyposażone, w większości sprzęt stary i już zużyty, za duże grupy laboratoryjne a o wyglądzie budynku nawet nie wspomnę. Mają budować nowy ale chyba już tego się nie doczekam bo skończę studia.

Robert | 2007-03-20
Witam niedawno zaczełem 2 semestr na biotechnologii UO.Z większości jestem zadowolony zwłaszcza z laboratoriów chemicznych większość doświadczeń robimy pojedyńczo żadno w grupach 2 osobowych. Naprawde dużo idzie się nauczyć. Pracownie nie są aż takie złe chodź czasem sprzęt troche szwankuje heh. Wykładowcy w większości nie są tacy źli idzie się z nimi dogadać. Pozdrawiam wszystkich studentów z Opola

12