ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Toksoplazmoza - poznać wroga

Bycie kobietą - jak śpiewała Alicja Majewska to nie tylko przywilej, ale także odpowiedzialna, a zarazem niebezpieczna rola. Koło Studentów Biotechnologii zaprasza do udziału w wykładzie otwartym pt: Toksoplazmoza - poznać wroga, który odbędzie się 26 stycznia 2008 roku.

Toksoplazmoza jest to pasożytnicza choroba odzwierzęca, szczególnie niebezpieczna dla osób z obniżoną odpornością oraz dla kobiet w ciąży. Wierzymy, że lepsze poznanie przyczyn oraz mechanizmu działania toksoplazmozy pozwoli nam uchronić się od tej choroby.

Temat przybliżą nam: prof. dr hab. Józef Kur, dr inż. Anna Brillowska-Dąbrowska, dr med. Lautenbach, dr Monika Limanówka, dr inż Lucyna Holec – Gąsior, dr Magdalena Kloskowska, Teresa Muszyńska.

Wykład odbędzie się w sobotę 26 stycznia 2008 o godzinie 15 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej na ulicy Narutowicza 11/12 w Gdańsku Wrzeszczu.

Nie bójmy się rozmawiać oraz zadawać pytań. Chodzi o zdrowie Wasze i Waszych dzieci! Przyjdźcie aby dowiedzieć się czym tak naprawdę jest toksoplazmoza.

Toksoplazmoza - poznać wroga