ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Trzecie Dni Przedsiębiorczości UJ

Trzecie Dni Przedsiębiorczości UJKoło biznesu – wielka gra ekonomiczna, Młodzi przedsiębiorcy w realu, Potentaci innowacyjnych rozwiązań, Jak skutecznie wejść na rynek? - to wybrane zagadnienia, które pojawią się od 14 do 16 listopada 2007 w trakcie trzecich Dni Przedsiębiorczości odbywających się na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ekonomiści oceniają, że aż 2/3 wzrostu gospodarczego należy łączyć z wprowadzeniem innowacji. We współczesnych gospodarkach rośnie rola innowacji w stosunku do tradycyjnych czynników wzrostu gospodarczego: ziemi, kapitału i siły roboczej.

Weź udział w ekonomicznej grze symulacyjnej, zgłoś się na warsztaty, przyjdź na spotkania i dyskusje

trzecie Dni Przedsiębiorczości to szereg organizowanych przez uniwersyteckie Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU), spotkań, dyskusji i warsztatów, których celem jest propagowanie wśród studentów, doktorantów i młodych pracowników nauki idei przedsiębiorczości opartej o innowacyjne pomysły, uczenie „myślenia” w sposób przedsiębiorczy, a wiec także nieszablonowy, oryginalny, nowatorski. Dobry biznes to nie tylko korzystanie z doświadczeń poprzedników, ale i często „pójście pod prąd” oraz zanegowanie „jedynych, możliwych” rozwiązań.

trzecie Dni Przedsiębiorczości odbywają się pod hasłem „Wiedza – Innowacje – Biznes”. Pierwszy dzień (Wiedza) to wydarzenia związane z kreatywnością i biznesem opartym na naukowych pasjach, m.in. panel dyskusyjny z udziałem naukowców praktyków oraz warsztaty autoprezentacji i kreatywności.

W kolejnych dniach (Innowacje oraz Biznes) – będzie można zapoznać się z nowatorskim podejściem do biznesu, oryginalną komunikacją, wprowadzaniem innowacji na rynek oraz sztuką zarządzania projektami.

Kulminacją Dni będzie wielka ekonomiczna gra symulacyjna. Obserwując zmagania graczy będzie można dostrzec – jak pod „biznesowym mikroskopem” – wpływ konkretnych decyzji na saldo zysków oraz strat. Finał Dni będzie transmitowany w telewizji internetowej.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie:
www.cittru.uj.edu.pl/?q=pl/node/438

Udział jest bezpłatny!

Organizator: Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU)