ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Węgierski biopotencjał na BioForum 2009

Bio Forum 2009Najprężniej działające firmy węgierskie zaprezentują na tegorocznym BioForum wachlarz innowacji w dziedzinie biotechnologii i farmacji. Obok Węgierskiego Stowarzyszenia Biotechnologii (HBA), partnera imprezy, na liście widnieje aż sześć firm z sektora biotech&pharma. Wszystkie są zorientowane na współpracę międzynarodową, a ich szeroka oferta rozciąga się na zróżnicowane gałęzie biotechnologii, farmacji i chemii.

Biotechnologia i farmacja mają duże szanse rozwoju na Węgrzech – głównie dzięki wsparciu rządu. Plasują się one na liście pięciu priorytetowych sektorów, które mają zapewnić szybki rozwój krajowej gospodarki mówi Antal Ördögh z Węgierskiego Stowarzyszenia Biotechnologii (Hungarian Biotechnology Association). Rywalizacja jest zacięta, a Węgry znajdują się trochę w tyle chociażby w kwestii GMO, ale mamy nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Chcielibyśmy uczynić naszą gospodarkę jedną z wiodących w regionie w tych branżach. BioForum stwarza wspólny front krajów środkowoeuropejskich, co w obliczu napotykanych wyzwań może okazać się szczególnie korzystne. Mamy nadzieję nawiązać owocną współpracę z organizacjami i firmami obecnymi na BioForum 2009.

Biotechnologia bezsprzecznie należy do głównych gałęzi światowej gospodarki, a współpraca na skalę międzynarodową jest w tej dziedzinie kluczowa. Dynamiczny, właściwie ukierunkowany rozwój i wymiana doświadczeń jest podstawą do rozwinięcia konkurencyjnej biogospodarki w Europie Środkowej. W jej już istniejącym zalążku nie brakuje Węgier, które są aktywnie zaangażowane w innowacyjne projekty badawczo-wdrożeniowe.

Na BioForum 2009 Węgry zaznaczą swoją obecność zarówno w części wystawienniczej, jak i wykładowej. 90-minutowy panel poświęcony w całości węgierskiej biotechnologii odbędzie się pierwszego dnia imprezy.

Szczegółowe informacje na stronie www.bioforum.pl

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym targów BioForum 2009.