ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów

Z okazji 5-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w dniach 23-28 listopada 2009 r. odbędzie się konferencja pt.: Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów.

Wydarzenie to ma na celu pokazanie możliwości jakie niesie ze sobą wykorzystanie Funduszy Europejskich w rozwijaniu nowych technologii takich dziedzin nauki jak nanotechnologia, biotechnologia, chemia, biologia, matematyka, ekologia, informatyka, elektronika, inżynieria biomedyczna, materiałowa i inne. Rozwój nauki w Polsce a poprzez to pobudzanie do urzeczywistniania nowych, innowacyjnych pomysłów jest szansą, by być kopalnią wiedzy i technologii dla całej Europy. Konferencja ta jest skierowana głównie do studentów i doktorantów-młodych, pełnych energii i entuzjazmu ludzi, którzy w najbliższym czasie podejmą pracę, obejmą stanowiska kierownicze, będą wdrażać nowe technologie, rozwijać badania, działalność gospodarczą oraz starać się o projekty z Unii Europejskiej. Pragniemy im szansę prezentacji własnych wyników badawczych, osiągnięć oraz pomysłów.

Konferencja odbywa się z wykorzystaniem jednego z najpopularniejszych i największych nośników informacji jakim jest Internet. Na stronie Ma href="http://www.wirtualnakonferencja.pl">www.wirtualnakonferencja.pl można dokonywać rejestracji oraz zgłosić swoje wystąpienia. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w cyklu wykładów tworzonych przez autorytety z całej Polski.

Będzie można również wziąć udział w konkursie na najlepszą prezentację studencką na temat:
1. Mój wkład w naukę i technologie przyszłości – prezentacja własnych wyników badań studentów i doktorantów.
2. Jak mogę wykorzystać Fundusze Europejskie?
3. Rozwój cywilizacji w moich oczach (perspektywy rozwoju technologii oczami młodych wizjonerów oparte na badaniach kierunków rozwoju oraz aktualnego stanu wiedzy).

Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii
NANONET

---
Serwis BioTechnolog.pl jest patronem medialnym konferencji: Zaawansowane technologie przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Wirtualna konferencja dla studentów i doktorantów.