ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Wykład *Biotechnologia na świecie i w Polsce, dzis i jutro*

Koło Naukowe Studentów EUROREG oraz Grupa Młodych przy Polskim Towarzystwie Współpracy z Klubem Rzymskim (TT30 Polska) zaprasza na wykład Prof. M. Fikus, pt. "Biotechnologia na świecie i w Polsce, dziś i jutro". Jest to kolejny wykład z cyklu "Wyzwania przyszłości", który odbędzie się 16 marca 2006 o godzinie 17.15 w sali im. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim (kampus centralny Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu).

Biotechnologia na świecie i w Polsce, dzis i jutroCzy biotechnologia będzie w XXI wieku tym, czym informatyka w wieku XX? Czy nadchodzi "rewolucja biotechnologiczna"? Czy już powinniśmy kupować akcje firm biotechnologicznych licząc na krociowe zyski? Jakie są perspektywy rozwoju biotechnologii w Polsce i na świecie? Jakie są możliwości biotechnologii a co jest jedynie science fiction?

Na te i inne pytania udzieli odpowiedzi wybitna znawczyni tematu oraz popularyzatorka nauki prof. Magdalena Fikus.
Prof. Magdalena Fikus jest profesorem w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN i ICM UW i wykładowcą w UW i UMCS, zajmuje się również popularyzacją nauki, jest współtwórczynią i współorganizatorką warszawskiego Festiwalu Nauki oraz pomysłodawcą kawiarni naukowej w Warszawie.

Strony:
http://www.euroreg.uw.edu.pl/knse
http://www.tt30.pl

Komentarze

Q. | 2006-03-14 00:00:00
Już teraz rezerwuje sobie kilka godzin w czwartkowy wieczór ^.^

lalal29 | 2008-03-09 11:51:12
ciekawostki same..