ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Z bakteriami za pan brat

Koło Studentów Biotechnologii na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej w dniach 29 marca oraz 5 i 12 kwietnia 2008 przeprowadzi szkolenia pt. "Z bakteriami za pan brat" w zakresie podstawowej wiedzy mikrobiologicznej dla wszystkich uczniów szkół średnich.

Szkolenie będzie obejmowało cykl wykładów, po których nastąpią zajęcia laboratoryjne powiązane tematycznie z wykładem.

Zakres kursu obejmuje: omówienie morfologii bakterii, budowy ściany komórkowej z rozróżnieniem na bakterie Gram(+) i (-), sposoby dezynfekcji oraz działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne antybiotyków.

Koło ze swojej strony zapewnia wszelkie materiały dydaktyczne, pomoce naukowe, pełną zaangażowania kadrę prowadzących oraz niespodziankę po zakończeniu kursu. Od zainteresowanych oczekujemy tylko jednego – żeby nie wypijali kultur bakteryjnych.

Wszystkich chętnych zachęcamy do zgłoszenia swojego udziału w szkoleniu na adres e-mail: ksbpg@o2.pl . Przyjmujemy zapisy tylko do 15 marca 2008 - pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata za kurs to jedyne 10 zł od osoby (wydruk materiałów oraz koszty odczynników laboratoryjnych).

Notatka: pdf Z bakteriami za pan brat (114kb)

Z bakteriami za pan brat