Biotechnologia PG Gdańsk

Uczelnia: Politechnika Gdańska

Wydział: Chemiczny

Kierunek: biotechnologia

Typ: 5-letnie dzienne magisterskie, lub studia 3,5 letnie inżynierskie

Tytuł: magister (lub inżynier)

Informacje: Biotechnologia PG Gdańsk

Po szczegółowe informacje nt. rekrutacji na kierunek: biotechnologia, na: Politechnika Gdańska, przejdŸ na stronę www uczelni.

Opinie Biotechnologia PG Gdańsk

Politechnika Gdańska

typ | 2005-02-11
to matma i jezyk obcy jest obowiązkowy??

moriposarosa | 2005-04-09
Kierunek dla typowego biotechnologa jest bardzo ciekawy o ile przejdzie sie te wszystkie rodzaje chemii, od których głowa peka :) paln studiow obejmuje bardzo ciekawe przedmioty dotyczace mikrobiologii, genetyki, mechanizmów działania leków przeciwnowotwororowych itp. laboratoria są dobrze wysposażone, pracują tam ciekwi ludzie z dużymi perspektywami :) JA osobiście jestem bardzo zadowolona. Niestety aby móc uczyć się takich przedmiotów trzeba przejść przez kilka "kos" czyli przedmiotów inżynierskich, które nie dla wszystkich są interesujące i możliwe do przejścia... Na pewno na tym kierunku nie jest łatwo, naprawdę trzeba się napracować i często zaglądać do książek, samo szczęście nie wystarczy, także jak jesteś leserem to sobie odpuść :)

studentka | 2005-04-15
no tak, sami wykladowcy mowia ze mamy za duzo chemii...;-)na razie jestem na 1szym roku i nie wiele moge powiedziec,ale jak sie idzie na polibude to trzeba sie liczyc z tym ze bedzie matma i fiza i inne... ale ludzie z 5 roku mowia ze to sie czasem przydaje...;-)

Maro | 2005-05-10
Wydaje mi się super kierunkiem, ale jakie sa perspektywy po uczelni

Asia | 2005-05-16
To prawda, że zanim dojdzie się do interesujących rzeczy, to niestety polowa osób odpada. Jest bardzo ciężko głównie prze chemię organiczną i inżynierię chemiczną. Mino wszystko jak się to przejdzie, to jest już dużo ciekawiej i warto było się pomęczyć......

student PG | 2005-06-01
Jestem na 3 roku,choć powinienem być na 4tym.Łatwo było się dostać ,bo był konkurs świadect,ale bardzo trudno się utrzymać nie mówiąc już o skończeniu w terminie. A to wszystko dzięki chemii organicznej ,fizycznej,inżynierii chemicznej. Przedmioty związane z tym kierunkiem zaczynają się później, zanim do nich dotrwasz ode chce Ci się wszystkiego. Powodzenia.

juz po pierwszym roku:-) | 2005-07-27
zaliczylam pierwszy rok i musze powiedziec ze nie bylo tak strasznie jak slyszalam:-)- no chyba ze dopiero sie zacznie.... matma i fiza do przejscia, nie trzeba sluchac starszych, ktorzy strasza i zniechecaja, tylko sprawdzic na wlasnej skorze jak to jest. przedmioty inzynierskie, jka to na politechnice:-)- w koncu czyms sie musimy roznic od uniwerku;-) tam w koncu ciezki jest tylko dojazd..;-) na razie zapatruje sie optymistycznie na dalsze studiowanie, mimo ze fizyczna i inzynieria chemiczna przedemna, a moze wlasnie dlatego..:-) studiuje sie fajniej, jka juz w koncu pojawilo sie cos biologicznego- mikrobiologia, na razie wylklady, ale juz niedlugo cwiczenia. no i wiedza wykladowcow- godna podziwu...fajnie tez, ze nie uczymy sie "na sucho"- na wykladach sa ciekawe eksperymenty. a, i jeszcze Kolo Studentow Boitechnologii - rzecz godna uwagi.

Damian | 2005-08-04
Dopiero na drugim roku zaczynają się tak interesujące
:-) przedmioty jak chemia fizyczna i inżynieria chemiczna, już nie mogę się doczekać. Całe szczęście, że przygoda z fizyką i maszynoznawstwem chemicznym już się zakończyła. Dla studentów 1 roku niezwykle budujące jest uczestnictwo w zajęciach Koła Studentów Biotechnologii

Ania | 2005-10-12
Po chemii organicznej nic nie jest mnie w stanie załamać. Jestem zadowolona ze studiów. Wiele się nauczyłam (poza naukowymi rzeczami). Teraz jestem na piątym roku. Zaczynam pracować nad dyplomem. Mam tylko nadzieję, że znajdę pracę tak jak moje starsze koleżanki... Polecam!!!

Artur | 2005-10-25
Skonczyłem te studia kilka lat temu i co moge powiedzieć. Po pierwsze to jest Politechnika. więc niech nikt nie spodziewa sie przedmoiwtów z biologii zapylania kwiatów a raczej maszynoznastwo czy aparatura chemiczna. Praktycznie przez pierwsze 3 lata pracujemy nad zdobyciem tyułu inż. przed mgr. Po 3 latach zaczyna sie biotechnologia.... niewielu wytrzymuje.. ze 120 osób na 1 roku zostaje jakieś 50......(i 50 spadów ) ale wtedy to są już przyjemne studia.. polecam katedre mikrobiologii tam jest praktyczna praca w niexle wyposażonych pracowanich

123456