ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes

Opinie i komentarze Biotechnologia UWM Olsztyn

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

mała | 2005-07-20

chciałam zauwazyć że kierunek biotechnologia znajduje się nie tylko na wydziale biologii!!!

--redkacja--

jeżeli dane są nie pełne bardzo proszę przesłać poprawkę - kilkając na: "Edytuj ten wpis", przejrzałem wszystkie wydziały UWM, i kierunek: biotechnolgia jest prowadzony przez Wydział Biologii,
podjerzewam, że mogło Ci chodzić o to, że zajęcia odbywają się także na innych wydziałach - np. chemii, matematyki.

raff | 2005-07-14
Studiowałem w gdańsku na międzu uczelnianej biotechnologi, po roku sie przeniosłem i jestem bardzo mile zaskoczony. Potwoerdzam zdanie just w gdańsku jest zbyt mały nacisk na kształcenie pod kontem przyszlej pracy. Porównując poziomy nauczania to jestem zdecydowanie za UWM`em pomimo ze ma gorszy sprzęt.

just | 2005-07-04
jestem bardzo zadowolona z UWM.tu przygotowuje sie biotech zarówno pod katem pracy, jak i naukowym.Gdańsk tego nie oferuje.

agulka | 2005-06-15
studia dlugie i nudne, nawet jezeli niektore zajecia nawet ciekawe to i tak nic z tego bo pracy po tym znalezc nie mozna.Cyba ze ma sie plecy!!!!

perszi | 2005-05-28
jeżeli chodzi o dwa pierwsze lata to przecież trzeba mieć podstawy, nie zaczyna sie prepatyki biomolekuł jak sie nie miało biochemii... Studia fajne i niekiedy inspirujące... zależy na kogo sie trafi.

Bodek | 2005-05-11
Studiowalem biotechnologie zywności na UWM i jestem zadowolony to nie to co krakow ale trzeba sie przylozyc bo wykladowcy sa ze szkoly pruskiej. Szczerze polecam

sire | 2005-05-05
zgadzam sie z recordem. Tylko, ze nie potwierdze tej ogolnej fragmentarycznej wiedzy. Te studia maja wyksztralcic biotechnologa, nie biotechnologa produkcji, zywnosci itp, ale biotechnologa... ogolnie i wszechstronnie wyksztalconego. Ma to swoje plusy i minusy... nie bede ocenial.

record | 2005-04-18
Trochę za dużo bezużytecznych i nudnych przedmiotów typu ekonomika przedsiębiorstw, brak możliwości wyboru przedmiotów na późniejszych latach tzn można wybrać tylko kierunek:rośliny, zwierzęta i mikrobiologia, za mało biotechnologii na pierwszych 2 latach.Na katedrze technologii żywności bardzo żle wyposażone laboratoria i niektórzy prowadzący ćwiczenia nie przygotowani do przedmiotu.Czasem silnie odczuwalne "wojny" i wzajemna niechęć między katedrami.Na kierunku uczą wszystkiego po trochu dając bardzo ogólną i fragmentaryczną wiedzę.

ania | 2005-04-06
Jest nawet spoko.Studia sa ciekawe ,ale przez dwa pierwsze lata z biotechnologia maja malo wspólnego.

K.B. | 2005-03-21
W podanych informacjach jest pomyłka - te studia nie dają inżyniera. Test jest taki sam jak na biologię ale wymagania są ponad 2x wyższe.
Mgr inż. z biotechu można (było) robić w odpowiedniej specjalizacji na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt ale to nie jest typowy biotech.

---
dziekujemy za informacje,
Radakcja

nova | 2005-03-04
jest dobrze ale to jeszcze nie szczyt mozliwosci tej uiczelni

12345