ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Organizmy transgeniczne, GMO

Organizmy transgeniczne, GMO

Kontrole produktów pod kątem zawartości składników MG

Od poniedziałku ruszy w całej Polsce kontrola artykułów spożywczych pod kątem zawartości w nich składników modyfikowanych genetycznie i ich oznakowania - czytamy w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

Szczepionka przeciwko AIDS i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B w pomidorach

pomidorNaukowcy z syberyjskiego Instytutu naukowo-badawczego stworzyli szczepionkę przeciwko AIDS i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B używając do tego celu pomidorów. Jak poinformowała w poniedziałek (04.10) Rosyjska Agencja Informacyjna "Novosti" badania jadalnych szczepionek na zwierzętach zakończyły się z pozytywnie.

UE otwiera drzwi przed modyfikowaną kukurydzą

modyfikowana kukurydza gmoUnia Europejska zezwoliła na dopuszczenie na swój rynek (czyli także na polski) nasion zmodyfikowanych genetycznie roślin uprawnych. Chodzi konkretnie o 17 szczepów kukurydzy, linii MON 810 amerykańskiego koncernu Monsanto. 8 września 2004 roku, po raz pierwszy w historii Komisja Europejska zaaprobowała uprawę genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy. Kukurydzę zmodyfikowaną genetycznie przez firmę Monsanto będzie można uprawiać we wszystkich krajach Unii.

Na Podkarpaciu nie chcą GMO

Rolnicy na Podkarpaciu, a przynajmniej radni wybrani przez nich, mówią stanowcze "NIE!" dla żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Uchwalona została nawet uchwała zakazująca takich upraw.

1234567891011121314151617