ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Organizmy transgeniczne, GMO

Organizmy transgeniczne, GMO

Kukurydza MON 863 w UE

Komisja Europejska zezwoliła na import kukurydzy modyfikowanej genetycznie MON 863, wyprodukowanej przez koncern biotechnologiczny Monsanto. Dzięki modyfikacji genetycznie kukurydza ta jest odporna na larwy owadów żywiących się korzeniami, jednego z głównych szkodników kukurydzy w Ameryce Północnej.

Koncern Monsanto chce opatentować... świnie

Naukowcy Greenpeace ujawnili zgłoszenie patentowe Monsanto, które, jeśli zostanie przyjęte, zapewni firmie ogólnoświatową kontrolę nad chowem świń.

Eksperyment GMO - Czy stać nas na niszczenie rolnictwa?

Budżety ponadnarodowych korporacji takich jak Monsanto, Syngenta, Pioneer, Dupont i Bayer, popychających do przodu maszynę propagandy GMO są tak duże, że to co się w rzeczywistości dzieje w gospodarstwach rolnych może z łatwością być całkiem przesłonięte.

Tropikalne żaby w walce z chorobami ziemniaków

Geny południowoamerykańskich żab odpowiedzialne za produkcję w ich skórze antybiotyku - dermaspetyny, po wprowadzeniu ich do ziemniaka uodparniają go na szereg chorób bakteryjnych i grzybowych.

WTO próbuje zniweczyć europejskie zakazy GMO

gmo greenepacePrawo konsumentów do powiedzenia „NIE” żywności modyfikowanej genetycznie jest zagrożone działaniami Światowej Organizacji Handlu (WTO), ostrzega Greenpeace. Problem dotyczy także naszego kraju.

Pozytywna opinia o mieszańcach kukurydzy GM

Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności wydał pozytywną opinię na temat bezpieczeństwa mieszańców kukurydzy - łączących właściwości genetycznie modyfikowanych odmian MON 810, MON 863 i NK 603.

Narządy od genetycznie modyfikowanych prosiaków

Naukowcy z Korei Południowej ogłosili, że udało im się sklonować prosiaki, których organy są zmodyfikowane genetycznie i dzięki temu bardziej odpowiednie aby je transplantować ludziom.

Eksperci o roślinach genetycznie modyfikowanych

Uprawa roślin transgenicznych (GMO) tj. genetycznie modyfikowanych, przyniesie korzyści finansowe rolnikom poprzez obniżenie kosztów produkcji - uważają eksperci. Istnieje jednak obawa, czy takie uprawy nie będą miały negatywnego wpływu na tzw. uprawy tradycyjne. Eksperci uważają, że przy zachowaniu odpowiednich zasad te dwa typy upraw mogą współistnieć.

PuraMaize - naturalna kukurydza nie krzyżująca się z GMO

kukurydzaMetodami naturalnymi została wyhodowana odmiana kukurydzy, która nie krzyżuje się z odmianami modyfikowanymi genetycznie. PuraMaize - gdyż tak została nazwana - umożliwi uprawę konwencjonalnych odmian kukurydzy w sąsiedztwie zmodyfikowanych wykluczając możliwość krzyżowego zapylania się.

Genetycznie zmodyfikowane sorgo z witaminami

sorgo genetycznie modyfikowaneAfrykańscy naukowcy planują stworzyć genetycznie zmodyfikowane sorgo. Nowa roślina dzięki zawartości dodatkowych witamin i metali ma rozwiązać problem niedoboru mikroelementów afrykańskiej ludności, której dieta jest oparta w znaczniej mierze na sorgo.

1234567891011121314151617