Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Naukowcy będą mieli własną wyszukiwarkę Google

googleNowa wyszukiwarka szereguje artykuły według ich ważności i odnajduje darmowe ich wersje. Wyobraźmy sobie poszukiwania w Internecie i umiejętność ograniczenia rezultatów naszych poszukiwań tylko do tekstów akademickich. Dzisiejszy Google uruchamia darmowa wyszukiwarkę właśnie w tym celu. Google Scholar wyszukuje tylko artykuły z czasopism, książki i raporty techniczne dotyczące zakresu naszych poszukiwań.
» czytaj dalej

Branża farmaceutyczna i medyczna już dostępna!

Branża farmaceutycznaPrezentacje firm farmaceutycznych i medycznych, informacje o ponad 1300 miejsc pracy dla studentów i absolwentów uczelni wyższych – to tylko niewielka część zawartości przewodnika "Branża farmaceutyczna i medyczna".
» czytaj dalej

Kryzys nie straszny - pracuj.pl

Farmaceutyka to jeden z bardziej stabilnych sektorów gospodarki. Nawet przejściowe kłopoty nie spowodują, że znacząco spadnie zapotrzebowanie na leki. Ale nie oznacza to, że branży tej obce są zwolnienia czy restrukturyzacje.
» czytaj dalej

Zreplikuj DNA! Sklonuj myszke Mimi! Przeprowadź elektroforezę!

Poniżej znajdują się linki do ciekawych flashowych gier. Sprawdź "w praktyce" czy wszystko pamiętasz ;o) Już teraz, sprzed monitora, używając myszki komputerowej możesz przeprowadzić transfuzję krwi - tylko czy dobrą grupę podajesz? Sprawdź co "czuje" polimeraza DNA w czasie replikacji, wykonaj doświadczenie na psie jak Pawłow, ewentualnie możesz także sklonować myszkę Mimi ;o)
» czytaj dalej

123456789101112131415161718