ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Naukowcy będą mieli własną wyszukiwarkę Google

googleNowa wyszukiwarka szereguje artykuły według ich ważności i odnajduje darmowe ich wersje. Wyobraźmy sobie poszukiwania w Internecie i umiejętność ograniczenia rezultatów naszych poszukiwań tylko do tekstów akademickich. Dzisiejszy Google uruchamia darmowa wyszukiwarkę właśnie w tym celu. Google Scholar wyszukuje tylko artykuły z czasopism, książki i raporty techniczne dotyczące zakresu naszych poszukiwań.

Branża farmaceutyczna i medyczna już dostępna!

Branża farmaceutycznaPrezentacje firm farmaceutycznych i medycznych, informacje o ponad 1300 miejsc pracy dla studentów i absolwentów uczelni wyższych – to tylko niewielka część zawartości przewodnika "Branża farmaceutyczna i medyczna".

Kryzys nie straszny - pracuj.pl

Farmaceutyka to jeden z bardziej stabilnych sektorów gospodarki. Nawet przejściowe kłopoty nie spowodują, że znacząco spadnie zapotrzebowanie na leki. Ale nie oznacza to, że branży tej obce są zwolnienia czy restrukturyzacje.

Zreplikuj DNA! Sklonuj myszke Mimi! Przeprowadź elektroforezę!

Poniżej znajdują się linki do ciekawych flashowych gier. Sprawdź "w praktyce" czy wszystko pamiętasz ;o) Już teraz, sprzed monitora, używając myszki komputerowej możesz przeprowadzić transfuzję krwi - tylko czy dobrą grupę podajesz? Sprawdź co "czuje" polimeraza DNA w czasie replikacji, wykonaj doświadczenie na psie jak Pawłow, ewentualnie możesz także sklonować myszkę Mimi ;o)

123456789101112131415161718