ArtykułyGMOSłownikPracaStudiaForum
Aktualności:Organizmy transgeniczne, GMOKlonowanieKomórki macierzysteNowotwory, rakWirusologia, HIV, AIDSGenetykaMedycyna i fizjologiaAktualności biotechnologiczneBiobiznes
Aktualności biotechnologiczne

Aktualności biotechnologiczne

Biomeditech - badania i innowacje

Samorząd Doktorantów Politechniki Gdańskiej oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z przyjemnością zapraszają do udziału w VII Ogólnopolskim Studenckim Seminarium Naukowo-Technologicznym "Biomeditech - badania i innowacje", które odbędzie się na Politechnice Gdańskiej w dniach 9-13 maja 2011 roku.

Dzień Kryminalistyki Laboratoryjnej na Targach Eurolab 2011

Międzynarodowi eksperci z sektora kryminalistyki laboratoryjnej będą omawiać zagadnienia z zakresu Technologii laboratoryjnych służących międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych na seminarium przygotowanym przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. Będzie to główne wydarzenie Dnia Kryminalistyki Laboratoryjnej organizowanego 10 marca 2011.

XII OASSB i II Międzynarodowa Konferencja Studentów Biotechnologii

ASSBAkademickie Stowarzyszenie Studentów Biotechnologii (ASSB) i Studenckie Koło Naukowe Biotechnologów „Przybysz” z Uniwersytetu Wrocławskiego mają zaszczyt ogłosić XII Ogólnopolskie Akademickie Seminarium Studentów Biotechnologii (XII OASSB) i II Międzynarodową Konferencję Studentów Biotechnologii, które odbędą się we Wrocławiu, 19-21 listopada 2010.

Profesjonalne studia doktoranckie Bioinformatyka

Genomed Sp. z o.o., Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych oraz Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach podpisały umowę o współpracy w celu realizacji projektu "Interdyscyplinarna kadra akademicka na rzecz rozwoju gospodarki opartej na wiedzy". Najważniejszą częścią projektu jest utworzenie pierwszych w Polsce interdyscyplinarnych studiów doktoranckich Bioinformatyka prowadzonych przy współpracy jednostek akademickich, klinicznych, laboratoryjnych oraz biznesowych. Program wyróżnia merytoryczna specjalizacja w dziedzinie "Personal genomics", czyli badania genomów ludzkich w celach diagnostycznych.

Konkurs Fundacji Hasco-Lek rozstrzygnięty

Dr Edyta Dyguda-Kazimierowicz i mgr farm. Marcin Komar zwyciężyli w IV edycji konkursu Fundacja Hasco-Lek na najlepsze prace naukowe z zakresu farmacji przemysłowej. Laureaci odebrali nagrody podczas uroczystości zorganizowanej w trakcie międzynarodowej konferencji Bioforum, która odbyła się w Łodzi 20 maja 2010 r.

II Ogólnopolskie Warsztaty MIKROBIOT 2010

II Ogólnopolskie Warsztaty MIKROBIOT 2010 Mikrobiologia w Ochronie Zdrowia i Środowiska odbędą się w dniach 9-10 września 2010 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Wyprzedź dyplom - złap szansę na zawodowy sukces!

YOUNG AND SCIENCE COMPETITIONTegoroczna III edycja konkursu YOUNG AND SCIENCE COMPETITION po raz pierwszy ma charakter ogólnopolski i jest skierowana do wszystkich studentów IV i V roku oraz doktorantów wydziałów farmaceutycznych, lekarskich, biotechnologicznych i chemicznych. wszystkich uczelni w kraju. Celem konkursu jest wyłonienie i uhonorowanie najbardziej ambitnych młodych naukowców, umożliwienie im odbycia płatnego stażu oraz zdobycia doświadczenia zawodowego w środowisku ekspertów z branży.

Jadalna szczepionka przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori - finał konkursu BioIDEA 2010

Konkurs BioIDEADwa miesiące trwały zmagania naukowców z obszaru life science w konkursie BioIdea. Zwycięzcą okazał się Pan Krzysztof Hinc z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z projektem: Jadalnej szczepionki przeciwko zakażeniom Helicobacter pylori w oparciu o przetrwalniki Bacillus subtilis.

Konkursu na stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki

1 maja 2010 rozpoczęła się kolejna, dziesiąta edycja konkursu na stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Nauka dla Biznesu - TEAM znaczy zespół

Zespół badawczy Katedry Biofizyki Ogólnej Uniwersytetu Łódzkiego przedstawi biologiczne właściwości i biomedyczne zastosowania dendrymerów podczas seminarium "Nauka dla Biznesu - TEAM znaczy zespół", które odbędzie się w dniu 20 kwietnia 2010.

123456789101112131415161718